Giderek büyüyen oyun dünyası karşısında eğitim sektörü de sessiz kalmadı. Kingston firmasının desteği ile İzmir’de bulunan Ekin Koleji, seçmeli kulüp dersi olarak eSpor derslerini vermeye başladı.

Norveç’teki Garnes Vidaregaande Okulunda bu yıl uygulamaya konulan seçmeli e‐Spor kulübü dersleri Türkiye’de pilot olarak uygulanmaya başlandı. Garnes Vidaregåande Skole, Ekin Koleji ve Kingston işbirliği ile ortak olarak yürütülen projede, öğrencilerin gelişen e‐Spor kültürüne adaptasyonlarının sağlanmasının yanı sıra el‐göz koordinasyonu, problem çözme becerisi, takım ruhu ve iletişim becerilerini  geliştirme hedefleniyor. Daha hızlı reaksiyon zamanları için refleks egzersizleri, daha iyi bir performans için doğru beslenme ve fitness programlarından da destek alındığı eSpor derslerinde, öğrenciler keyifli bir öğrenme ortamında 21. Yüzyıl becerilerini geliştiriyor.

Ekin Kolejinde bu kulübü seçen öğrenciler, 3 yıl süre içerisinde haftalık 2 saat eğitim alacaklar.

Ders programına öğrenciler için e‐Spor dersleri koyan okul yönetimi, dünyanın dört bir yanında bulunan öğrencilerin hayalini gerçekleştirdi. Ekin Koleji öğrencileri, haftada 2 saat oyun oynayacaklar ve bu oyunlar ile birlikte bilişsel yeteneklerini geliştirecekler. Ayrıca Türkiye’deki projenin  yürütücüsü Ahmet BORA ve Oğuzhan BİLİR, öğrencilerin haftada 2 saat boyunca tek yapacağı şeyin oturup oyun oynamak olmadığını, bu oyunlarda kullandıkları refleksleri, fiziksel dayanıklılığı ve gücü arttırmak adına çalışmalar yapacaklarını belirterek yakın gelecekte bu programın müfredata alınacağına inandıklarını söylediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here