Bu yılın geçtiğimiz aylarında çıkan PUBG, ilk günden bu yana yükselen bir istatistik grafiği çiziyordu. Oyun, bugün Valve’in ünlü MOBA’sı Dota 2’yi de geçerek, anlık oyuncu sayısında ilk sıraya yükseldi.

PUBG, 877.844 kişilik üst limit ile Dota 2’nin en yüksek istatistiğine 40.000den fazla fark atmış oldu. Dota 2, an itibariyle tekrar listede üst sıraya yükselse de, Dota 2’nin uzun süredir zirvede yalnız olduğunu düşündüğümüzde, bu, iyi bir başarı.

@PLAYERUNKNOWN: “@steam_games’te #1ciyiz! Hepinize, #PUBG takımına gösterdiğiniz sevgi ve sürekli desteğiniz için teşekkür ederim.”

Bu Steam için rekor oyuncu seviyesi değil, daha önce Dota 2 bir günde 1 milyon oyuncudan fazlasını görmüştü. Bugün geldiğimiz noktaya bakılırsa, bu oyuncu kitlesi sürekli büyüyen ve azalmayan PUBG için oldukça mümkün görünüyor. Bu istatistiği elde eden oyunun, şuan Erken Erişim’de olduğunu da belirtelim.

Genel olarak bakarsak, PUBG çıkışından bu yana 8 milyon kopya sattı. Microsoft tarafından yayınlanacak Xbox One versiyonu da yolda, ancak bu anlaşma PS4’ün devre dışında kalması anlamına gelebilir. PC versiyonu için güncellemeler gelmeye devam edecek, hatta geçenlerde yeni bir çöl haritası duyuruldu, ancak bu güncellemelerin kaliteden emin olmak adına yavaşlaması mümkün.

DreamHack Masters Malmö Eşleşmeleri Açıklandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here