Blizzard, Çin Hearthstone sunucularını dört gün geri aldı. Sunucuların 4 gün geri alınması oyuncuların seviye ilerlemelerini, ladder sıralarını ve kart koleksiyonlarını etkiledi.

Blizzard ve partneri NetEase kendilerini büyük bir çıkmazın içinde buldular. 14 Ocak 15:20 CST’de Hearthstone data sunucuları büyük bir güç kesintisi yaşadı. Bu kesintiden 3 gün sonra yani 17’si yani Salı günü tüm sunucular bakım için kapatıldı. 40 saatlik bir arızadan sonra Çarşamba günü 18.00 CST’de şirket bir açıklama yaparak tüm oyun bilgilerinin 4 gün geri alındığını kullanıcılara açıkladı.

Bu Çin topluluğunda hoş karşılanmadı tabi ki. Bu geri alınma çoğu oyuncunun bugün isyan etmesine sebep olmaya başladı. NetEase ve Blizzard’ın bu soruna hızlı çözüm bulamaması ve oyunculara bu süre boyunca bir açıklama yapılmaması topluluğun eleştirisini üstlerine çekti.

@czhihong: “Hey, Çin sunucusu 30 saatten daha uzun süredir çökmüş durumda, ne zaman düzeleceğini biliyor musunuz?”

@ywoo_dev: “Bunun için gerçekten özür dileriz. Takım bunun için uğraşıyor. Sorun düzeldiğinde resmi bir açıklama yapılacaktır.”

Sunucuların geri alınması oyuncuların hero gelişimlerine, kart koleksiyonundaki değişikleri ve ladder sıralamasını etkileneceği söylendi. Parayla satın alınan paketlerin geri verileceği ama bu süre boyunca açılan kartların geri gelemeyeceği açıklamada.

Sokak Röportajları: eSpor Nedir?

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here