Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

11102781_842032105846427_4733633376454769095_n

Dijital Sporlar Nedir?

Dijital Sporlar girişimi, Türkiye’de elektronik sporlar arenasında uzun yıllar farklı takımlarda, organizasyon ekiplerinde ve son olarak Türkiye bölgesinde ESL’in ana merkezi Almanya’ya bağlı olarak çalışmalar yapmış Aren Ünal, Fatih Eş ve İlker Karaş tarafından hayata geçirilmiştir. Başlayan süreçle birlikte kurulan ekip şu an 23 kişiye ulaşmıştır. Rekabetin yer aldığı popüler her eSpor oyununa dair içerikler sunmayı hedefleyen ekipte son yıllarda Türkiye’de başarılı işlere imza atmış kişiler bulunmaktadır.

6 aylık hazırlık aşamasından sonra yayın hayatına başlayan Dijital Sporlar web sitesi ve arkasındaki ekip, elektronik spor platformunda firmalara, oyunculara, takımlara ve eSpor topluluğunun geneline içerik üretmeyi ve hizmet vermeyi amaçlayan, kitleleri bir araya getirmeyi hedefleyen kar amacı gütmeyen bir proje koordinasyon ekibidir.

Açık platform bir yapısı vardır. Destek vermek, içerik üretmek özetle “eSpor’a dair bir işin ucundan ben de tuttum” demek isteyen herkese kapılar açıktır. Gönüllülük esasına göre bir arada olan ekip eSpor tutkusunu kalplerinde taşıyan bireylerle birlikte daha iyi hedeflere koşulabileceğinin bilincindedir.

Türkiye’nin son dönemde oldukça güçlü bir şekilde kurulumunu tamamlayan Space Soldiers eSpor takımının da dijital mecra partnerlerliğini yapmıştır.

Blizzard’ın desteği ile Türkiye Overwatch Şampiyonası yaptığımız ikonik işlerden biriydi

https://liquipedia.net/overwatch/Turkey_Overwatch_Championship/2017

Geçmişte Habertürk Gazetesi’nde 3 yıl boyunca içerik ürettik

Habertürk Sayfalarında Görüşmek Üzere!

2. yılımızda yazdığımız yazıyı aşağıdan okuyabilirsiniz

Mücadele Ruhu 2 Yaşında, Nice Yıllara Dijital Sporlar!