Jordan “n0thing” Gilbert ve Mike “Shroud” Grzesiek, yedek kulübesine geçerken, Will “RUSH” Wierzba ve Tarık “tarik” Çelik, onların yerine Cloud9’ın aktif kadrosuna katıldı.

Cloud9’ın aktif kadrosundaki değişimin sebebi, 2017’de alınan karışık sonuçlar ve Kuzey Amerika ekibinin çeşitli çevrimdışı turnuvalarda gruplardan çıkamamış olmasından kaynaklanıyor.

Önceki iki Major’ı kaçırmasının ardından, Jake “Stewie2k” Yip ile birlikte takım önümüzdeki Major’a katılma hakkı kazandığı için, uzun süredir takımda yer alan Jordan “n0thing” Gilbert ve Mike “Shroud” Grzesiek, yedek oturacak.

Peter “Stanislaw” Jarguz’un Şubat ayında gelmesiyle birlikte sorunlar yaşayan Will “Rush” Wierzba ve Tarık “tarik” Çelik, OpTic’ten Cloud9’a transfer oldu.

RUSH, OpTic ile yaşadığı problemleri ve Cloud9’a transferini, “Twitlonger” üzerinden duyurdu. Aşağıda özeti bulabilirsiniz;

“En tepeyi gördükten sonra hızlıca aşağı düşmek, üzerinden kolayca gelebileceğim bir şey değildi. Bu sebepten ötürü Tarik’la birlikte Cloud9’a transfer olduk. Bu kadro ile birlikteyken çok sabırlı davrandım ve gelen birçok teklifi reddettim ama son gelen teklif reddedebileceğim cinsten değildi.

Kesinleşmemiş bir kadro ile yaklaşık 8 ay bekledik. Daima hazırdık, bolca deneme yaptık veya hiçbir şey yapmadık. CS’de yaşadığım en sinir bozucu dönemlerden biriydi, çünkü takımın gelebileceği daha yüksek bir pozisyon olmadığını biliyorduk. Sürekli beşinci oyuncuyu değiştirmeye çalışmak, gelişmekte olan takımlar için büyük zarar. Günümüzde, çoğu CS oyuncusu çok değerli ve gerçekten rahat hissedebileceğimiz bir oyuncu bulmak çok zor. İstek listemizdeki oyuncuları almak için çok zaman harcadık ve sonucunda hiçkimseyi takıma katamadık. OpTic için en iyi kadromuzu düşünürken, hep kendimizi 3. veya 4. seçeneği incelerken bulduk. Tam bu noktada Cloud9 devreye girdi ve teklif yaptı.”

Cloud9’ın güncel kadrosu şöyle:

 • Tyler “Skadoodle” Latham
 • Jake “Stewie2K” Yip
 • Timothy “autimatic” Ta
 • Will “RUSH” Wierzba
 • Tarık “Tarik” Çelik
 • Soham “valens” Chowdhury (KOÇ)
 • Jordan “n0thing” Gilbert (İnaktif)
 • Mike “Shroud” Grzeisek (İnaktif)

RUSH ve Tarik, Cloud9 formasıyla ilk maçlarına haftanın sonlarına doğru başlayacak olan, ESL One New York’un kapalı seçmelerinde (19-20 Ağustos) çıkacaklar. Yine de, takım elemelere tam kadro ile çıkamayacak. Braxton “swag” Pierce, autimatic’in yerine forma giyecek.

Ayrıca Amerikalı ekip, Eylül’ün 22 ve 23’ünde düzenlenecek ELEAGUE CS:GO Premier turnuvasında , C Grubunda Virtus.pro ve NiP ile karşılaşacaklar.

Transfer sonrası, OpTic’in kadrosunda sadece iki isim kaldı;

 • Oscar “mixwell” Canellas
 • Keith “NAF” Markovic
 • Chet “ImAPet” Singh (KOÇ)
Zeus, Koç Kane İle Birlikte Na’vi’ye Geri Döndü!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here