Blizzard tarafından yapılan açıklama ile Hearthstone’un yeni yamasında metayı etkileyecek kart nerf’leri ve Ladder sistemindeki değişiklikler belli oldu.

Bu değişikliklerden en önemlisi Ranked Play’de yeni Ladder baraj seviyeleri olacak. Şu an hali hazırda Level 20 ve Legend seviyelerinde bulunan bu barajlar sayesine Level 20’den 21’e ve Legend seviyesinden Level 1’e düşemiyorsunuz. Artık bu seviyelere Level 15 Level 10 ve Level 5 de eklendi. Böylelikle Level 15 olan bir oyuncu ne kadar maç kaybederse kaybetsin Level 16’ya düşmüyor olacak. Bu da daha az Ladder tırmanma endişesi anlamına geliyor.

Diğer değişiklikler de kartlarla ilgili. Metayı şu an tamamıyla domine eden iki karta nerf geliyor.

Small Time Buccaneer kartı artık 2 candan 1 cana iniyor. Genellikle Patches ile birleştirilip silah ile güçlendirilen bu kartın metada gücünü kırmak için canı düşülerek Board’dan kaldırılmasının kolaylığı sağlanıyor. Yani 2. manada bir Shaman karşısında Board Clear görülebilir.

Spirit Claws kartının maliyeti de 1 manadan 2 manaya çıkartılıyor. Sebebi ise özellikle ikinci manada gelebilecek bir Spirit Totem ile temposu yüksek bir Curve oluşturuyor olması. Aynı zamanda Bloodmage Thalnos ile 2. tura yüksek bir tempo ile giren kartın Aggro Shaman’ları yavaşlatacağı kaçınılmaz.

Bakalım bu değişiklikler metayı nasıl etkileyecek.

AS Roma Elektronik Spora Giriş Yaptı!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here