Ülkemizde yaklaşık 3,5 milyon kişinin oynadığı DOTA 2, Türkiye’deki en büyük turnuvasına kavuştu. Red Bull ve Elektronik Sporlar Ligi (ESL)’nin ortaklığında organize edilen “Red Bull Son Şampiyon” turnuvası Türkiye’nin en iyi DOTA 2 oyuncularını kozlarını paylaşmaya davet ediyor.

Red Bull Son Şampiyon’a tüm Türkiye’den 256 takım ve 1200’ün üzerinde DOTA 2 oyuncusu katılacak. Takımlar beşer oyuncudan kurulacak ve üç oyunlu serilerde iki oyun kazanan maçın galibi sayılacak.

Turnuva 6-7 Haziran’da online elemelerle başlayacak. Elemelerin ardından sekiz takım İstanbul’da 11-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek finallere adını yazdıracak. Türkiye’nin en iyi sekiz DOTA 2 takımının katılacağı final etabı ve bu finallerde son ikiye kalan takımın belirleneceği Büyük Final maçları online olarak www.redbull.com/sonsampiyon ve www.twitch.tv/redbullesports sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

14 Haziran’da yine İstanbul’da oynanacak Büyük Final’de iki takım Volkswagen Arena’da karşı karşıya gelecek ve DOTA 2’nin “Son Şampiyon”u belirlenecek. Volkswagen Arena’da yapılacak büyük finalin galibi Türkiye’nin DOTA 2 şampiyonu olmakla birlikte 12 bin TL’lik para ödülü ve ESL One DOTA 2 dünya şampiyonası Avrupa elemelerine doğrudan katılmaya hak kazanacak. Red Bull Son Şampiyon’da ikinci ve üçüncü bitiren takımlar sırasıyla 5 bin ve 3 bin TL para ödülüne sahip olacak.

Red Bull Son Şampiyon ile ilgili detaylı bilgi ve turnuvaya kayıt için tıklayın:
www.RedBull.com/sonsampiyon