Ukrayna takımı, WESG 2017 bölgesel finallerinde GODSENT’i 2-1 (10-16 Mirage, 16-12 Overpass, 16-10 Inferno) yenerek şampiyon oldu.

Temsilcimiz Space Soldiers‘ın fnatic’i 2-1 yenerek 3. olduğu finallerin birincilik maçı da oldukça çekişmeli geçti.

Yarı finalde fnatic’i deviren Ukrayna, final maçının ilk haritasında Mirage‘de de hızlı başladı. T olarak oynadıkları ilk yarıda, hızlı bir şekilde skoru 3-0‘a getirdiler. Bunda Vladyslav “bondik” Nechyporchuk’un pistol round’da aldığı 3 ölümün katkısı da yadsınamaz. GODSENT ekibi bu skorun moralleriniz bozmasına izin vermedi ve kendi seçtikleri haritada kontrolü tekrar eline almaya başladı. Güçlü bir savunmanın ardından gelen peş peşe 7 el ile birlikte istedikleri konuma gelmeyi başardılar.

Sonrasında Danylo “Zeus” Teslenko’nun çabalarıyla gelen bir A çıkartması ve ardından Ukraynalıların yarıya kadarki muhteşem serisiyle oyuna denge geldi. İkinci yarıdaki pistol round’u da kazanan Ukrayna, oyunda üstünlüğü ele geçirdi.

Image via HLTV

Oyun ilerledikçe kendine güveni ve oyun disiplini yerine gelen GODSENT yeniden oyunda avantajı ele geçti. Hampus “hampus” Poser’ın Deagle ile aldığı üç ölüm ve peşinden Simon “twist” Eliasson’un 1vs2 durumdan aldığı eller bu kez İsveçlileri bir adım öne taşıdı. Skoru 13-9‘a getiren İsveç ekibine, Aleksandr “s1mple” Kostyliev AWP ile yaptığı 4 kill ile bir dur demeyi başarsa da, İsveç ekibi kendi oyununu oynamaya devam ederek haritadan 16-10‘luk galibiyet ile ayrılmayı başardı.

Ukrayna’nın seçtiği Overpass haritasına GODSENT pistol turunu kazanarak başladı. 4.tura geldiğimizde ise Ioann “Edward” Sukhariev ve takım arkadaşları oyunu değiştirecek parayı elde etmişlerdi ve muhteşem bir T performansıyla devreye 10-5 önde girdiler.

İkinci yarıdaki pistol round’u yine İsveçliler lehine döndü. Joakim “disco doplan” Gidetun’un üç kill’iyle umutlarını arttıran GODSENT, Ukrayna ekibinin force-buy’ına karşılık da verdi ve 3 round’luk bir seri yakalamayı başardı. Fakat daha sonra kendisini toparlayan Ukrayna ekibi 4 round’luk bir seri yakaladı ve haritadan 16-12‘lik galibiyetle ayrılmayı başardı.

Karar verici harita olan Inferno, GODSENT’in Terörist tarafındaki harika performansıyla başladı. Serideki üçüncü pistol round’unu kazanan İsveç ekibi maça 5-1‘lik bir seriyle başladı. Sonrasında Ukrayna tarafından yakalanan seriye karşılık veremeyen GODSENT devreye 9-6‘lık bir yenilgiyle girdi.

İkinci yarıda da pistol round’funu kazanan GODSENT (ki bunda disco doplan’ın aldığı üç kill’in büyük payı var) Maçı kazanmaya yaklaştı ve 10-9‘luk bir üstünlük sağladılar. Fakat Ukrayna skoru dengeledi ve oyuna ağırlığını koyarak haritayı 16-11 kazandı. Bu skorla birlikte genel skorda 2-1 öne geçen Ukrayna şampiyonluğunu ilan etti.

Temsilcimiz de finallere katılma hakkıyla beraber 10.000 dolar ödülün sahibi oldu. Elemelerin sonuç sıralaması şu şekilde:

1. Ukraine Ukrayna – 40.000$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
2. Sweden GODSENT – 20.000$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
3. Turkey Space Soldiers – 10.000$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
4. Sweden fnatic – 6.500$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
5-8. Belgium Belçika – 4.000$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
5-8. Poland AGO – 4.000$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
5-8. Spain Wololos – 4.000$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
5-8. France EnVyUs – 4.000$ + Dünya Finallerine katılma hakkı
9-12. Russia Rusya – Dünya Finallerine katılma hakkı
9-12. France Limitless – Dünya Finallerine katılma hakkı
9-12. Norway NOREG – Dünya Finallerine katılma hakkı
9-12. Germany BIG – Dünya Finallerine katılma hakkı
13-16. Belarus Nemiga
13-16. United Kingdom Endpoint
13-16. Poland Virtus.pro
13-16. Serbia RESISTANCE
17-20. Denmark Fragsters
17-20. Russia Quantum Bellator Fire
17-20. Hungary GameAgents
17-20. Denmark North Academy

ANT Esports, WESG Çin Finallerinde

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here