Blizzard’ ın Starcraft 2 oyununun yeni ek paketini açıklamasıyla beraber Nexus’a getirmesi beklenen yeni Starcraft karakterlerinin ilki, Nexus’ daki yerini aldı. Lt. Morales Starcraft evreninde sıhhiye görevi yapan dolayısıyla Nexus’a da ranged support olarak dahil olan bir karakter.

Healing Beam (Q): Dost bir karakteri saniye başı 40+20/level kadar iyileştirir. Bu özellik aktifken, q ya basıp başka bir hedefe seçebilir veya d ye basarak özellik kapatılabilir. Özellik saniye başına 15 mana götürüyor ve kapatıldıktan sonra 0.5 saniye bekleme süresi var.

Safeguard(W): Hedefiniz 3 saniye boyunca %25 az hasar alıyor. bekleme süresi 15 saniye, mana gereksinimi 60.

Displacement Grenade(E): İleriye doğru ilk çarptığı düşmanla beraber patlayan bir bomba atıyor. Patlama 80+20/level hasar vuruyor. Bomba ayrıca patlama alanındaki düşmanları geri savuruyor. 12 saniye bekleme süresi 50 mana gereksinimi var.

Stim Drone(Heroic): Dost bir karaktere 10 saniye boyunca %75 saldırı hızı, %25 hareket hızı veriyor. Mana gereksinimi 100, bekleme süresi 90 saniye

Medivac Dropship(Heroic): Seçtiğiniz bir yere doğru gitmek üzere 10 saniyelik bir Medivac çağırıyorsunuz. Kalkışın 5 saniye öncesine kadar dost karakterler sağ tıklayarak Medivac’ e binebiliyorlar.

Caduceus Reactor(Trait): 4 saniye boyunca hasar almadığınız zaman saniyede canının %3.12′ sini yeniliyor.

Lt. Morales, özellikleri açıklanmasıyla beraber genelde topluluktan çok pozitif yorumlar almıştı, karakterin yayınlanmasıyla beraber ise bunun ne kadar doğru bir durum olduğu ortaya çıktı. Her ne kadar kendini koruyacak çok fazla özelliği olmasa da Nexus’ ta en çok göreceğimiz support karakterlerinden birisi olacağını düşünüyorum. Healing Beam özelliği gerçekten çok fazla iyileştiriyor ve işin güzel tarafı oyuncular dışındaki karakterleri de hedefleyebiliyor olması. Azmodanla yan yana gelmiş bir Lt. Morales, normaldeki assasin support ikilileri dışında çok başarılı bir ikili olabilir. Morales, gördüğüm kadarıyla alışılmış taktiklerin dışına çıkabilmemiz için çok büyük imkanlar sunuyor. Medivac Dropship, oyunun en başarılı özellikleri arasında yerini alacak olmasının dışında, Displacement Grenade ve Safeguard zor durumdaki dostlarınızı kurtarmanızı sağlamak için fazlasıyla yeterli, tehlike geçtikten sonra ise zar zor canını kurtarmış bir Johanna Healing Beam sayesinde çok kısa bir sürede tekrar savaşa hazır hale getirilebiliyor.

Lt. Morales’ in bahsettiğim üzere en büyük sıkıntısı ise kaçma özelliği bulunmaması ve kendini iyileştirememesi, dolayısıyla karşınızdayken yapabileceğiniz en iyi şey Morales’ i ilk hedef olarak seçmek. Özellikle yegane savunması diyebileceğimiz Safeguard’ı başka birisi üstünde kullandığı anda Morales’ e elinizden gelen her şeyle saldırmanız gerekiyor. Savaşı olabildiğince kısa tutmanız ve odaklı bir saldırı yapmanız gerekiyor. Uzun süren savaşlarda, Morales’ in olduğu takım çok büyük bir avantaj elde ediyor.

Heroes of the Storm, fazlasıyla objektif ve takım oyunu odaklı bir oyun olduğundan ötürü, Morales’ in önümüzdeki turnuvaların gözdelerinden olacağını düşünüyorum. Bunun başlıca sebebi olarak Medivac özelliğini gösteriyor olsam da, diğer özellikler ve takıma katabilecekleri gerçekten çok fazla.