Bu sonbaharda Dota’nın en ünlü takımları Redbull Heroicks için Almanya‘ya geliyor!

Yeni bir ortamda rekabete, Redbull Heroicks‘e hazır olun!
Redbull 17-18 Eylül‘de Almanya Schloss Ratstatt‘da en ünlü Dota 2 takımlarına ve 5.000’lik izleyici kitlesine ev sahipliği yapacak.

Bu her zaman alışık olduğumuz türden bir rekabet olmayacak. Yepyeni bir formatla karşımıza gelen bu turnuvada, en ünlü 5 takım “Life System” moduyla yarışacak. Bu modda her takımın üç canı olacak. Her yenilgide bu canlardan biri eksilecek. Her maç sonrası yenen takım ise birbirleriyle karşılacak takımları belirleyebilecek. Kazanan takım ve Redbull Heroicks şampiyonu en son canı kalan veya en çok cana sahip olan olarak belirlenmiş olacak.

Davetli dört takım ve açık elemelerden gelen bir takımla yarış başlayacak. Toplam beş takımdan iki takımın hangileri olduğu açıklandı bile. Tobiwan ve Merlini‘nin sunuculuk yapacağı bu organizasyon büyük ses getireceğe benziyor. Davet edilen iki takımdan biri Alliance, diğeri ise 2015 Frankfurt Major ve Manila Major şampiyonu OG oldu. Kalan iki takım da büyük takımlardan olacak. Sona kalan takım için ön elemeler başlayacak. Redbull Heroicks bu ön elemelerde gelecek beşinci acemi takımın dünya takımları arasında yer almasına önem verdiğini söyleyebiliriz. Ön elemeler joindota.com üzerinden Haziran ve Ağustos ayları arasında gerçekleşecek. Ayrıntılar yakında duyurulacak. Şansımızı denemekte fayda var!

Redbull Heroicks‘e dahil olamasak bile, izleyicilerin dahil olabileceği ve turnuvanın seyrini değiştirebilecek “Hero Challange” teması gözümüze çarpıyor.
Ban-Pick ekranı gelmeden önce sunucular iki tane hero’yu bizim oylarımıza sunacak. Ve en çok oyu alan hero banlanamayacak. Ve bu banlamayan heroyu alan takım ödül kazanabilecek. Yani bu demek oluyor ki her takımın Shadow Fiend‘i banlama lüksü olmadan -Miracle ile başa çıkma yollarını gözden geçirmesi gerekiyor.

Bu turnuva Dota 2’ye yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Merakla bekliyoruz.

Kaynak: http://www.redbull.com/en/esports/stories/1331799731258/red-bull-heroicks-dota-2-tournament-preview
Önceki İçerikTwitch, Geçtiğimiz 10 Ayda 800 Milyon Saat İzlendi!
Sonraki İçerikKinguin’den Dijital Sporlar’a Özel Skin Case!
Minik elleriyle Windows 95'te açtığı Urban Chaos adlı oyunla oyun dünyasına giriş yaptı. Play Station'un başından kalkmadı. Tekken serisinin hayranı oldu. Ardından internet kafelerde Age of Empires, Counter Strike 1.5 oynarken buldu kendini. Half Life oynarken hayatı sorguladı. Red Alert, Generals derken kendisini strateji oyunlarının içinde buldu. Tabii ki Sims serilerinin hepsini oynadı. Maid çağırıp sinsi tuzaklar kurdu. Ortaokulda Knight Online oynadı. Sonra MMORPG baş yapıtı WoW'a geçti. Diablo 3, Warcraft derken erkek arkadaşı Dota 2 Beta Key hediye etti. O günden beri Dota 2 oynuyor. Dota 2 kadın takımının kaptanı.