World Electronic Sports Games mücadelesinde yarı finaller ve üçüncülük maçları tamamlandı. WESG’nin sabah maçları Space Soldiers, EnVyUs, Kinguin ve Virtus.Pro arasında gerçekleşti.

YARI FİNAL

-Space Soldiers vs. EnVyUs-

Temsilcimiz yarı finale Cache haritasında T olarak başladı. Haritayı EnVyUs’un seçmesine rağmen Ahmet ‘paz’ Karahoca’nın önderliğinde, takımımız ilk haritanın ko ntrolünü rahatça sağladı. İlk yarının 11-4 bittiği maçta EnVyUs’un maçı çevirme denemeleri başarısız kaldı ve ilk haritayı 16-8 kazanıp seriyi 1-0 yaptık.

İkinci harita ise bizim seçtiğimiz Cobblestone oldu, neredeyse garanti olarak düşündüğümüz haritada, işler istediğimiz gibi gitmedi ve harita kontrolünü sağlayamadık. İlk yarıyı 9-6 önde kapatmamıza rağmen EnVyUs’un ekonomisini kıramamamız, gelmeyen takas frag’leri, Fransız ekibin tecrübe ve yeteneğiyle birleşince maç berabere bitti. Uzatmalarda da iyi savunma yaparak CT skorlarını alan temsilcimiz, kennyS ve apEX‘in defansında etkisiz kalarak uzatmaları kaybetti.

Belirleyici harita ise milli haritamız Dust2 oldu. CT başladığımız haritada EnVyUs’a çok fazla imkan vermeden ilk yarıyı 9-6 tamamladık. İkinci haritada ise saldırı kısmında yine etkisiz kalarak rakibe geri dönüş imkanı tanıyan Space Soldiers, maçı 16:14 yarı final serisini ise 2-1 kaybederek turnuvadan elendi. Serinin ilk finalisti EnVyUs oldu.

-Kinguin vs. Virtus.Pro-

Kinguin ve Virtus.Pro arasında geçerleşen bu karşılaşma finalisti belirleyecek. 3 maçlık sürecek bu seri de Dust2, Mirage ve Cobblestone haritaları seçildi. Dust2 hartasında CT başlayan taraf Kinguin takımı oldu. Dipnot olarak iki takımında Polonyalı olmasını belirtmemizde fayda var. İlk yarı zorlanan Kinguin takımı VP’nin baskısına rağmen durumu 7-8 bir skorla kapatmayı bildi. İkinci yarı ise T tarafında daha baskılı olan takımın turnuvaya çalıştığını söyleyebiliriz. Takımda öne çıkan isimler ise Mouz ve Rallen oldu. 9-6 üstünlük sağlayan Kinguin toplamda 16-14 serinin ilk kazananı oldu.

İkinci maç Mirage haritasında CT tarafında tekrar Kinguin takımını görüyoruz. Takım, CT kaldığı süre boyunca Virtus.pro’nun amaçladığı T tarafı baskın takım oyununu uygulamaya çalışıyor. Fakat Kinguin eko round’un da kazandığı skorlar ve VP’nin oyun stiline karşı gösterdiği alan savunması sayesinde üstün gelen taraf oluyor. 12-3 ilk yarı ezici bir üstünlük sağlayan takım, ikinci yarı 4-2 toplamda 16-5 skor ile Kinguin finalde Envyus’un rakibi oluyor. MICHU ve SZPERO bu maçın gözdesi olurken Rallen 40-27 skoru ile MVP seçiliyor.

Üçüncülük Maçı

Turnuvanın 3.-4. maçı ise Space Soldiers ile Virtus.Pro arasında oldu.

Virtus.Pro vs. Space Soldiers

Virtus.pro’nun Kinguin takımına yarı finalde 2-0 (Dust2 14-16, Mirage 5-16) yenilmesiyle üçüncülük maçı oynayacak ilk takım oluyor. Space Soldiers’ın kıl payı Enyvus mağlubiyeti ise üçüncülük maçının taraflarını belirliyor.

Üç maçlık seride Cobblestone, Nuke ve Cache haritaları seçiliyor. Space Soldiers, oyuna CT tarafında başlıyor peş peşe geçen ilk yarı da B bomba alanına girmek için zorlayan Virtus.pro takımı ngiN‘in ve MAJ3R‘ın oyunları ile eli kazandırmasıyla üstünlük sağlarken rakibin A bomba alanında dengeleyici bir oyun sergilemesi temsilcimizi zor duruma soktuğunu görmek mümkün. Bu noktada ise DESPE 3 awp skoru ile eli kazandıran isim oldu. 8-7 Virtus.pro üstünlüğü ile ilk yarı sonlandı. 2. yarıya baktığımızda ise PAZ muazzam 4 skor alarak eko round’u kazandıran isim oluyor avantajlıyız fakat sonrasında seri oynadığımız 1 round maalesef bize 3 el kayıp olarak geri dönüyor. Bu hususta ise dikkat etmemiz gereken rakibin B bomba alanından bizim tarafımıza oynarak domine etme çabaları ise başarılı oluyor. Snax‘ın adeta geçit vermediği ve VP’nin arkalama taktiği ise ekonomimizin, takım düzeninin bozulmasına neden oldu. Serinin ilk maçını 16-8 Virtus.pro kazanıyor.

Nuke haritasına geçtiğimizde ise ilk yarı CT tarafında başlayan Virtus.pro oluyor. Eko üstünlüğünü alarak güzel bir başlangıç yapan takımımız 3 el galip olarak sürdürüyor. Fakat rakibin yerleştiği alan avantajı takımımızın dağılım düzenini bozduğunu söyleyebiliriz. Dikkat ettiğimiz diğer nokta ise Virtus.pro’nun Dark Passage takımına karşı da uyguladığı çift awp düzeni, üstünlük kaybettiği an bu düzene geçen VP, Pasha‘nın peş peşe aldığı skorlar ile B bomba alanını savunması. Fakat bu koşullara rağmen temsilcimiz 9-6 toparlanabilecek güzel bir skor ile ilk yarıyı kapatıyor.

İkinci yarıyı genel olarak değerlendirecek olursak Virtus.pro 4 kişi toplu takım oyunu sergilerken 1 kişi geriden açılan oyuncuyu beklediği bir taktik görmek mümkün. Özellikle dikkat çeken nokta ise Space Soldiers’ın her aldığı skora karşı Virtus.pro anında takasa girerek hemen karşı skoru elde etmesi, bu çok önemli bir husus çünkü takas sağlandığı an yerine dolduran oyuncu genel olarak alanı bu şekilde doldurup, savunmadan üstün çıktı. 16-6 Virtus.pro zaferiyle sonuçlanan bu karşılaşmada Space Soldiers, WESG 2016 4. tamamlayarak 60,000 dolar ödülün sahibi oldu.

Space Soldiers ve Dark Passage bu turnuvada tüm Dünya oyuncularına ve özellikle EnVyus, Vırtus.pro takımlarına yeteneklerini ve mücadelelerini sonuna kadar ispatlamış oldular.

ELEAGUE Major’un Sunucu Kadrosu Belirlendi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here