WESG 2016 çeyrek final maçları tamamlandı. 8 Takım arasında gerçekleşen finallerin maçları şöyle:

-EnVyUs vs. TyLoo-

Çeyrek finalin ilk karşılaşması Cache haritasında başlıyor. 3 maçlık oynanacak seri de diğer 2 haritalar Mirage, Dust2 seçildi. T tarafı başlayan EnVyUs takımı kennyS’in 1vs2 eko round’u kazanmasıyla üstünlük sağlıyor. Ardından EnVyUs’un A bomba alanından çıkmasıyla dağınık ve oyuncu düşürmeye yönelik oyunu ilk yarının 13-2 şeklinde sonlanmasına neden oluyor. T tarafına geçen TyLoo ise kazandığı eko round’u 3 el rahatlamalarını sağlarken somebody’in elde ettiği 3 skor takımı taşıyor fakat bu üstünlük kısa sürüyor. B ve A alan savunmasını değişimli olarak ortaya koyan EnVyUs, 3-7 toplamda 16-9 üstünlükle ilk haritayı kazanıyor.

Mirage haritası TyLoo’nun turnuvaya tutunduğu bir karşılaşma oldu. T tarafı başlayan TyLoo bütün mücadelesini ortaya koydu. 4-11 ezici bir üstünlükle ilk yarıyı kapatan takımda Mo, bottle ve DD öne çıkan isimler oldu. İkinci yarıya geldiğimizde ise hızlı bitirmeyi amaçlayan TyLoo alan savunması ve bire bir mücadelede elde edilen skorlar ile haritayı 16-8 kazandı.

Serinin son maçı ise Dust 2 haritasında gerçekleşti. Çok yakın geçen bu karşılaşmada üstün gelen taraf EnVyUs olurken her iki takımında çok zorlandığı ve kritik oyun farklarıyla geçen bu karşılaşma da CT başlayan EnVyUs oldu. İlk yarıyı 8-7 önde bitiren EnVyUs, T tarafında baskın oyunu ve awp skorları kazanmasında önemli bir faktör oldu. 16-14 biten bu karşılaşmada yarı finale yükselen ilk takım EnVyUs oluyor.

iGame.com vs. Space Soldiers

Temsilcimiz Space Soldiers’ın önem teşkil eden bu maçında Mirage, Dust2 ve Nuke haritaları tercih edildi. Mirage haritasında T tarafı başlayan Space Soldiers oluyor. Eşit bir oyun sürdüren iki takım ilk yarıyı 8-7 kapatıyor. İkinci yarı CT oyununu kusursuz sergileyen Space Soldiers 1-9 toplamda 9-16 üstünlükle ilk haritanın galibi oluyor.

Dust2 haritasına geçildiğinde ise ilk haritanın aksine her iki takımda taraflarında eşit bir oyun sürdürüyorlar. 8-7, 7-8 toplamda 15-15 biten karşılaşma uzatmalara gidiyor. Uzatmalarda ise iGame.com CT tarafında savunması 1 kademe daha yükselttiğini görüyoruz ve 4-1 toplamda 19-16 kazanan taraf oluyor.

Nuke, serinin kader maçı oluyor. Yarı finale giden yolda bu önemli karşılaşma Space Soldiers’ın çalıştığı haritalardan biri. Burada CT başlayan temsilcimiz 1-14 kusursuz bir üstünlük sağlıyor. 2. yarı ise oyunun daha kolay olduğunu söylemek mümkün 0-2 toplamda 1-16 biten karşılaşma da Space Soldiers yarı finale çıkıyor!

Kinguin vs. Epsilon

Cache, Overpass ve Cobblestone haritaları seçildi. İlk maç yakın bir oyun sergileyen 2 takım da 8-7, 7-8 maçı sonlandırdı. Uzatmalar da ise CT tarafında avantajlı ve üstün çıkan taraf Epsilon takımı oldu. 2-4 toplamda 17-19  Epsilon serinin ilk maçını zorlansa da kazanmayı başardı. Serinin ikinci karşılaşması Overpass haritasında gerçekleşti. CT başlayan Kinguin takımı ilk oyunun aksine sergilediği alan savunmasıyla 11-4 skorla farkca bir üstünlük ortaya koydu. İkinci yarı ise hızlı geçen oyun 16-8 Kinguin zaferi ile sonuçlandı. Toplamda 1-1 olan serinin son maçı Cobblestone haritasının sonucuyla şekillenecek. T tarafı başlayan Kinguin takımı oluyor. Kinguin sergilediği takım oyunuyla ilk yarı 11-4 skorla kapatıyor. Furlan ve MICHU maçın öne çıkan isimleri oluyor. Toplamda ise 16-9 Kinguin kazanarak yarı finale yükseliyor.

Dark Passage vs. Virtus.pro

Temsilcimiz Dark Passage’ın çeyrek final rakibi tecrübeli Polonyalı ekip Virtus.pro oluyor. Best of 3 gerçekleşen seride. Oynanacak haritalar ise Nuke, Cobblestone, Cache olarak seçiliyor.

Karşılaşmalar GOTV, SLTV, Rus ve Polonya Twitch TV üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Dark Passage, Nuke haritasına T tarafında başlıyor alışılmışın dışında farklı bir oyun stratejisiyle oyun sergileyerek tüm performansını ortaya koyuyor. İlk yarı 6-9 Virtus.pro üstünlüğü ile sonlanırken, CT tarafına geçen DP devleşiyor Woxic’in awp skorları ve Calyx’in entry skorları takımı geri dönüşünü kaçınılmaz sağlıyor. Durum 15-15 sonlanıyor ve toplamda 2 uzatmaya kadar sürdürülen bu karşılaşma da temsilcimizin A bölgesine yaptığı seri oyunu karşısında Virtus.pro alan savunmasını güzel bir şekilde lehine sonlandırıyor. toplamda 3-7 alınan skorda 18-22 ilk seri kazananı Virtus.pro oluyor.

Serinin 2. maçına geçiliyor, Cobblestone haritasında CT başlayan taraf Dark Passage oluyor. Dark Passage muazzam bir şekilde ortaya koyduğu takım oyunu sayesinde önce B bomba alanına girmek için zorlayan rakibi karşısında üstün çıkıyor bu Virtus.pro’nun ekonomisini sıfırlarken, oyunun ilk yarısını büyük çoğunluğu A bölgesi alan savunmasıyla 10-5 üstünlükle kapatıyor. İkinci yarıya geçtiğimizde ise kesinlikle tecrübe bakımından üstünlükler görüyoruz. Geri dönüş sağlayan taraf Virtus.pro oluyor. 11-16 Virtus.pro yarı finale çıkarken Dark Passage WESG 2016’yı 5-8 sırada sonlandırarak 10,000 dolar ödülün sahibi oluyor.

“ÇOK GENÇ BİR TAKIMIZ… DREAMHACK ELEMELERİNDE G2 VE BUGÜNDE VIRTUS PRO MAÇLARI BU TAKIMIN SEVİYESİNİ VE GELECEKTE NELER YAPABİLECEĞİNİ HERKESE GÖSTERMİŞ OLDU! ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK ÇOCUKLAR!”

WESG 2016 Dünya Finallerine Süper Başlangıç

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here