Oyuncular için dünya çapında lider bir marka olan Razer  bugün, içerik üreticileri ve tasarımcılar için Razer Blade Studio Edition dizüstü bilgisayarlarını açıkladı. Bu seri, en yeni NVIDIA Quadro RTX grafik işlemcileriyle donatılmış, ödüllü Razer Blade 15 ve Razer Blade Pro 17 modellerinin geliştirilmiş modellerini içerecek.

Razer Blade Studio Edition dizüstü bilgisayarları çarpıcı Mercury White kaplama, 4K ekran, 32GB RAM ve 1 TB NVMe depolama birimine yükseltilmiş ve yaratıcı uygulamalarda performans için optimize edilmiş NVIDIA Studio sürücüleriyle raflarda yer alacak.

Razer’ın Sistem bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Brad Wildes, “Razer Blade, birinci sınıf bir tasarımda ödün vermez performans isteyen kullanıcılar için tercih edilen dizüstü bilgisayar oldu. Şimdi, NVIDIA Quadro GPU’ların gücüyle, profesyonel içerik oluşturucuların taleplerini aşacak ”dedi.

  • Razer Blade 15 Studio Edition, muhteşem 4K OLED dokunmatik ekran, Intel Core  i7-9750H işlemci ve NVIDIA Quadro RTX 5000 mobil GPU ile satışa sunulacak. NVIDIA Quadro’nun üstün işlem gücü ve OLED ekranın canlı renkleri Razer Blade 15 Studio Edition’ı sürekli hareket halinde olan yaratıcılar için mükemmel kılar.
  • Razer Blade Pro 17 Studio Edition, yeni 4K 120Hz ekran paneli, bir Intel Core  i9-9880H işlemci ve NVIDIA Quadro RTX 5000 mobil GPU dahil bir dizi ilke sunacak. Razer Blade Pro 17 Studio Edition’daki bu büyük güncellemeler, en güçlü masaüstü iş istasyonlarına bile rakip olma imkanı veriyor.

Geleneksel masaüstü bilgisayarda çalışmaya aşina olan içerik üreticileri, mobilde masaüstü sınıfı bir deneyim oluşturmak için dizüstü bilgisayarını Razer Core X harici grafik aksesuarına bağlayabilir. NVIDIA Quadro RTX ve GeForce RTX GPU’lar gibi masaüstü PCIe grafik kartlarını destekleyen Razer Core X, iş akışını büyük ölçüde hızlandırarak uzun işleme sürelerini kısaltır. Çift GPU renderlamaya izin veren uygulamalarda kullanıcılar hem dizüstü bilgisayarın hem de harici grafik kartlarını aynı anda çalıştırarak daha iyi performans sağlar.

#MadeWithBlade

Razer’ın 2016’da Razer Music’i başlatması ve sanatçılara müzik prodüksiyonu için güçlü ama taşınabilir bir çözüm sunması ile başlayan yaratıcı topluluğu destekleme geçmişi var. 2018’de, Razer, sanatçıların müzik dışında ve oyun geliştirme, görsel efektler ve daha fazlasına desteklerini genişletmek için #MadeWithBlade kampanyasını başlattı.

“NVIDIA Quadro ve GeForce RTX GPU’ların birleşimi, Razer’in şık ince tasarımı ve 4K ekrana sahip olması, onu içerik oluşturmak için mükemmel bir dizüstü bilgisayarı yapıyor” diyen NVIDIA GeForce yazılımı ve teknolojisi genel müdürü Jason Paul şöyle devam etti: “Razer Blade RTX Studio dizüstü bilgisayarlarının ışın izleme, AI ve 6K + video özelliği, sanatçıları masalarından kurtarıp her yerden şaşırtıcı sanat eserleri oluşturmasını sağlayacak.”

Hızlı büyümesine devam eden #MadeWithBlade şu anda portföyünde Murda Beatz, Sonny Digital ve ODESZA Live Visual ekibi gibi sanatçıları içeriyor. #MadeWithBlade hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

SATIŞA ÇIKIŞ

Studio Edition Blade dizüstü bilgisayarları bu yılın sonlarında satışa çıkacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: razer.com/studio.