Oyuncular için dünya çapında lider bir marka olan Razer, Singapur’daki Güneydoğu Asya merkez bürosunun temel atma törenini, Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu Başkanı Dr. Beh Swan Gin, JTC Şirketi CEO’su Bay Ng Lang ve Ekonomi Bakanı Heng Swee Keat’in katılımları ile çığır açan bir törenle kutladı.

Temel atma töreni, 19.300 metrekarelik ofis alanı, AR-GE laboratuarları ve yedi kata yayılmış tasarım stüdyoları içeren yeni bir dönüm noktası binanın inşaatının başlangıcına işaret ediyordu.

Aynı zamanda şirketin iki küresel merkezinden biri olan yeni SEA merkezinin 2020 ortalarında taşınmaya hazır olması bekleniyor. Stratejik olarak bir kuzey teknoloji ve işletme ekosistemindeki mevcut en son arsalardan birinde yer almaktadır ve 1.000’den fazla çalışana ev sahipliği yapacaktır.

Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Yaklaşık 15 yıl önce başlayan oyun ve espor endüstrisine yatırımları ile canlandırdığı Razer’ın. Tüm dünyada oyun ve espor dünyasının olağanüstü büyümesi, bizi oyuncular için ilk milyar dolarlık yaşam tarzı markalarından biri olmaya itmiştir ve tüm dünyada 2.3 milyar oyuncuya daha iyi hizmet vermek için yeni evimize taşınmayı bekleyemeyiz” dedi.

Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB) Genel Müdür Yardımcısı Kiren Kumar ise “Hızlı teknolojik ilerlemeler ve artan sofistike müşteri zemininde, Razer’ın Singapur’daki yeni Güneydoğu Asya Merkez Ofisi’nin oyun endüstrisinde iz bırakmaya devam etmelesini sağlayacağından şüphemiz yok. Yeni evlerinde, yeni ürünler, hizmetler, iş modelleri ve ortaklıklar geliştirecek ve ölçeklendirecek, ayrıca AI, Data Analytics, IoT ve Cloud gibi yeni teknolojilere yatırım yapacaklar. Bunlar, iş inovasyonu için önemli itici güçlerdir ve Singapurlular’ın dijital ekonomide başarılı olmaları için yeni teknoloji iş ve becerilerinin oluşmasında yardımcı olacaktır ” dedi.

 

İmza tasarım öğeleri ve sektör lideri özellikler

Eşsiz bir Razer estetiğine sahip olan yeni karargah, şirketin imza tasarım unsurlarının yanı sıra çevreye dost bir dokunuş katan en son teknolojiyi sunuyor. One-North bölgesinin en belirgin mimari simgesi olarak tasarlanan bina, Razer’ın dünya çapındaki oyuncular tarafından kullanılan Chroma aydınlatma teknolojisi tarafından destekleneceği öngörülen Razer siyah ve yeşil cephesi boyunca çizilen milyonlarca renkle canlanacak.

Ek olarak, bina çevre dostluğunu artırmak, karbon ayak izini azaltmak ve Razer çalışanları için genel günlük çalışma deneyimini geliştirmek için çeşitli akıllı çözümler içerecek. Yerdeki gür yeşillikler ve orta seviye gökyüzü terasları, toplumsal etkileşimi kolaylaştırmak için ortak alanlara ve yaya caddelerine entegre edilmiştir. Bu ortak kullanım alanlarında, ürün vitrinleri, sektörel sergiler, uzman liderliğindeki forum tartışmaları ve benzeri canlı bir bilgi paylaşım ortamını teşvik etmek için halka açık etkinlikler de düzenlenecek. Singapur’un araç-vizyonunu destekleyen merkezde, çalışanları bisiklete binme gibi alternatif çalışma yöntemlerine katılmaya teşvik eden tesisler yer alacak. Bisiklet park yeri bol miktarda bulunacak, ayrıca personelin güne taze bakabilmesi için soyunma odası ve duş olanakları da sağlanacaktır.

Razer ayrıca binanın belirli özelliklerini güçlendirmek için güneş enerjisi ve batarya gibi alternatif temiz enerji kaynaklarının kullanımını da destekleyecek.

Gelecekteki oyun ve espor liderlerini geliştirmek

Razer, şirketin, oyun endüstrisinin ve espor topluluğunun katlanarak büyümesini desteklemek için, Singapur’daki yeteneklerinin sürekli geliştirme yatırımlarını hem miktar hem de nitelik olarak artırmayı planlıyor. Şu anda, şirket Singapur ofisinde yaklaşık 400 personel istihdam etmekte ve ürün geliştirme, satış ve pazarlama, hukuk, finans ve daha birçok görevi gerçekleştirmektedir. 2020’nin sonunda, Razer bu sayının 2,5 katı olan 1000’e çıkmasını bekliyor. Bu, mevcut işletme birimlerinin büyümesini desteklemek için yeni eleman eklenmesinin yanı sıra, oyuncular için dünyanın en büyük entegre ekosistemi olarak liderliğini güçlendirmek için yeni iş alanlarının ortaya çıkmasını da içeriyor. Razer ayrıca, yeni genel merkezde ve dünya genelinde tüm ofislerde yürütülecek çalışanları için kendi içinde beceri eğitimi ve yükseltme konusundaki yatırımlarını artıracak. Bu, sadece uzmanlık alanlarında değil, aynı zamanda işlevler arası gelişimi daha iyi desteklemek için diğer alanlardaki becerilerini de artıracaktır.

Geleneksel emlak gelişimini engellemek

Yapılantemel atma töreni, Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti ve diğer gelecek nesil teknolojiler de dahil olmak üzere kesintisiz bir dijital katman ekleyerek geleneksel emlak gelişimini aksatmayı amaçlayan yeni nesil bir dijital emlak şirketi olan Echo Base’in duyurusunu da kutladı. Echo Base’in ilk projesi yeni Razer SEA merkezidir ve bölgedeki ilk akıllı şehir projesini önümüzdeki birkaç yıl içinde geliştirilecek hale getirmiştir. Bu akıllı şehir projesi hakkında daha ayrıntılı bilgi önümüzdeki aylarda açıklanacak. Echo Base, SGX Mainboard listesindeki Boustead Projects Limited ve Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan tarafından kontrol edilen bir yatırım holding şirketi olan Moor House Capital Pte Ltd tarafından desteklenmektedir.