Blizzard Entertainment, 2019 yılı için planladığı yeni Hearthstone yapısını açıkladı. Bu plana göre 2019 yılı boyunca yapılacak Hearthstone turnuvalarıyla toplamda 4 milyon dolar ödül dağıtılacak.

Hearthstone’un espor sistemi üç aşamaya bölünmüş durumda. İlk aşama Masters Elemeleri olarak biliniyor ve haftalık online turnuvalardan oluşuyor. Blizzard, Battlefy platformunu kullanarak birbirinden bağımsız haftalık 30 turnuva düzenleyecek. Bu turnuvaların galipleri ikinci aşamaya, yani Masters Turu’na geçecek. Ayrıca oyunun ranked ladder’ında bulunan ilk 200 oyuncu da düzenlenecek bir online turnuvayla doğrudan ikinci aşamaya (Masters Tour) katılabilecek.

Masters Tour, yıl boyunca düzenlenecek birden fazla yüz yüze turnuvadan oluşacak. İlk turnuva Haziran ayında Las Vegas’taki LINQ Hotel‘de düzenlenecek ve 250 bin dolarlık ödül havuzu olacak. Blizzard, oyun içinde satın alınabilen “limited-time” ürünlerinin satış oranlarına göre ödül havuzunu genişletebileceğini söyledi.

Diğer Master Tour turnuvaları da Asya ve Avrupa’daki farklı noktalarda yapılacak ve 2020 yılında daha fazla yer eklenecek.

Üçüncü aşama ise Hearthstone Grandmasters. Bu aşamanın detayları tam olarak açıklanmamış olsa da Blizzard’ın söylediğine göre bu aşamaya katılmak için ikinci aşamada sabit bir başarı elde etmek gerekecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here