Avrupa’nın önde gelen ev aletleri markası Beko, League of Legends Avrupa Şampiyonası (LEC)’nın resmi tedarikçisi olacağını duyurdu. Bu iş birliği sayesinde Beko, espor ile sosyal sorumluluğu birleştirerek ‘Eat Like A Pro’ kampanyasını daha büyük bir kitleye yaymayı hedefliyor.

Bu yeni anlaşma; ürün yerleştirme, yayın entegrasyonu, ürün kullanımı ve aktivasyon haklarını içeriyor. Beko, resmi LEC partneri olarak sağlıklı beslenmeye teşvik eden ‘Eat Like A Pro’ kampanyasına odaklı aktiviteler geliştirecek. Bu ortaklık boyunca, oyuncu kitlesini sağlıklı beslenmeye teşvik etmek için profesyonel oyuncularla iletişim kurarak ve espor kahramanlarını rol model olarak kullanarak kampanyayı genişletmeyi planlıyor.

Altını çizmek gerekir ki Beko, daha sağlıklı bir nesil yetişmesine yardım etmek için 30 yılı aşkın süredir birçok spor dalının sıkı destekçisi. Beko Pazarlama ve Satış Başkanı Zeynep Yalım Uzun, “LEC resmi ortaklığı, hem dünya çapında markalaşmayı sağlamak için hem de kitleleri iyi yönde etkilemek için çok önemli. Dünya üzerindeki bir numaralı espor oyunu League of Legends, dünya çapında 100 milyondan fazla oynanıyor ve 2019 LEC izleyicisi 2018’e kıyasla ortalama olarak 50% arttı. Geleneksel sporlarla olan ilişkilerimize paralel olarak bu espor sponsorluğu, Beko’nun dijital çağın genç neslinin yaşam tarzını nasıl desteklediğini gösterecek. LEC 6 dilde yayınlanıyor ve giderek daha da popüler hale geliyor. İş birliği sonucunda Beko’nun bilinirliğinin artacağına ve sağlıklı beslenmeye teşvik eden ‘Eat Like A Pro’ kampanyasının daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olacağına inanıyoruz.” dedi.

Riot Games EU’un Sponsorluk İşleri Başkanı Alban Dechlotte, bu ortaklık üzerine “Beko ile ortak olmaktan dolayı heyecanlıyız. Birlikte, sağlıklı beslenmeye tevşik edecek ve mağazada bazı eğlenceli sürprizlerle LEC’daki profesyonel oyuncuları sunacağız. Avrupa’daki tüm League of Legends oyuncularına bir deneyim sunmak için Beko ile iş birliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.” yorumunu yaptı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here