Electronic Arts, şirketin Redwood Shores merkezinde yeni bir espor yayın stüdyosu kurduğunu duyurdu.

EA Broadcast Center, EA oyunlarının turnuvalarının sunumunda ve bu haftasonu gerçekleşecek Madden NFL 19 Challenge gibi espor odaklı şovlar için kullanılacak.

Merkez, iki adet stüdyo seti, seyirci alanıyla beraber bir adet rekabetçi oyun bölümü ve New York apartmanını andıran Oyuncu Salon’u barındıracak.

EA’nın Rekabetçi Oyun Birimi’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Todd Sitrin‘in yorumu şöyle: “EA’nın yıllardır rekabetçi oyunculuğa adanmışlığının sinyallerini veriyoruz.”, bununla beraber, şirketin espor etkinliklerini merkezi sisteme geçirme gibi bir planı bulunmuyor.

Sitrin’e göre, Stüdyo’nun olması bir şeyleri değiştirmiyor, bu sadece bir alternatif. Ekip, hala oyuncular, partnerler ve en önemlisi topluluk için neyin en iyi olduğuna göre karar almak istiyor: “Belki bir etkinlik EA Broadcast Center’da iyi olabilirken, kimi etkinlikler uzak bir yer, bir fuar alanı veya bir stadyum gerektirebilir”

“İki yıl önce, espor endüstrisindeki markalarla konuştuğumda genel soru ‘Sporların esporunu kim takar ki?‘ şeklindeydi. Bu bir yıl önce ‘İlginç şeyler yapıyorsunuz, en azından ne planladığınızı konuşabiliriz”e dönüştü. Bu yıl aldığımız genel cevap ise şu ‘Etkilendik. Sporun neler yapabileceğini anladık ve size yatırım yapmaya hazırız‘”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here