Onaylanan habere göre Imperial oyuncusu Matheus “bruttJ” Queiroz, bu pazar Rio de Janeiro’daki bir hastanede hayatını kaybetti.

Brezilyalı oyuncu geçtiğimiz hafta bazı sağlık sorunları nedeniyle belirsiz bir süre için Imperial’in yedeklerine yerleştirilmişti. Oyuncunun boşluğunu doldurmak için paiN’den Alef “tatazin” Pereira ile anlaşma imzalanmıştı.

Kötü haber öncelikle Globo Esporte tarafından duyuruldu; daha sonra ise ölüm nedeninin hala bilinmediğini açıklayan Imperial, haberi doğruladı. Imperial’in açıklamasına göre; 19 yaşındaki oyuncu, şiddetli baş ağrısı nedeniyle takımın São Paulo’daki evini terk edip toparlanmak için Rio de Janeiro’daki ailesinin yanına gitmişti.

BruttJ, son attığı tweetlerinde Brezilya halkında desteği için teşekkür etmenin yanı sıra hastaneden ayrılıp sabah 8’e kadar Counter-Strike oynamak istediğini dile getirdi.

Diğer espor takımları başta olmak üzere Imperial takımının oyuncuları da sosyal medyadan taziyelerini ilettiler. Dener “KHTEX” Barchfield, Twitter üzerinden hayatının en kötü günü olduğunu dile getirirken bruttJ’ı gördüğü en yetenekli adamlardan biri olarak nitelendirdi.

https://twitter.com/KHTEX/status/1206310409172590593