Ünlü moda tasarımcısı Nicolas Ghesquière, Ekim ayı sonlarına doğru Instagram üzerinden League of Legends oyunu karakterlerinden Qiyana’nın sınırlı üretim kostümünü paylaştı.

https://www.instagram.com/p/B4o8Rmpo6sj/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Nicolas Ghesquière tasarladığı kostümü “Büyüleyici fantezinin başladığı ve gerçeğin sonlandığı sınır.” şeklinde tasvir etti. Bu sınıra ve bir oyun karakterinin gerçek dünyada giyim tarzını nasıl etkilediği konusuna dikkat çekmek için bu kostümü tasarladığının da altını çizdi.

Yarattığı bu kostümle gündeme gelen Ghesquière daha öncesinde de buna benzer projelere imza atmış. Final Fantasy Lightning’i, 2016 yılında Louis Vuitton reklamlarıyla harmanlanması tasarımcının büyük başarılarından biri. Fakat yarattığı son kostümün altyapısı olan League of Legends ortaklığı, her iki markanın da sinerjilerini ayrı bir seviyeye taşımış görünüyor. Bu fütüristik tasarımla en çok oynanılan bilgisayar oyunlarında biri olan League of Legends’ın kitlesinin, Louis Vitton markası ile pozitif bir aura oluşturduğunu söylenebilir.

Ghesquière aynı zamanda projenin heyecan verici noktasının canlı olmasına dikkat çekti. Milyonlarca oyuncunun verecekleri emeklerin karşılığını, Vuitton görünümlerinde Qiyanna ve Senna‘nın kostümleriyle tümüyle alacaklarını belirtiyor. LoL ile yaptığı anlaşma gibi, sektörler arası anlaşmaların, geleceğin giyim şeklini kökten değiştireceğinden bahseden Ghesquière, insanların çok da uzak olmayan bir gelecekte, artırılmış gerçekliğin meyvelerinden bolca yararlanacağını belirtiyor. Atölyesinden çıkan işlerin nasıl devam edeceğini aktarırken şunları da ekliyor Ghesquière: “Yaptığımız projeler sayesinde sanal gerçekliği kullanarak tasarımlar yapabilir, bu tasarımlara insanların nasıl tepki vereceğini ölçebiliriz. Bunlar sanal dünyanın yaratıcılık için nasıl adeta yeni bir ses olabileceğinin açık bir göstergesidir.”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz