PUBG Esports genişlemeye devam ediyor ve PUBG Global Series tanıtımı ile 2020’ye dolu dolu girmeye hazırlanıyor. 2019 yılında gerçekleşen PUBG Nations Cup ve PUBG Global Championship ile yükselen ivmenin devamında PGS, gelişmiş bir rekabet yapısı ve ekiplerle gelir paylaşımı ile topluluğu ve ekosistemi genişletmeyi amaçlıyor.

PUBG 2020 yılının Nisan, Temmuz, Ekim ve Kasım aylarında dünyanın büyük şehirlerinde yer alacak birinci sınıf dört etkinlik düzenleyecek. Her etkinlik 32 takımı ve büyük ödül havuzlarına sahip olmakla beraber kitlesel fonlama ile desteklenecek. İlk üç etkinlik, hem canlı etkinlikler hem de yılın son etkinliği PUBG Global Championship (PGC) için eleme turnuvaları olarak gerçekleşecek.

PUBG Global Series: Berlin (PGS Berlin) Çoğu bölgede Şubat ayında başlayacak olan elemeler için 2020 yılının Nisan ayında PUBG takviminin ilk etkinliği olacak. PUBG Global Series tanıtımıyla, NPL ve PEL gibi bölgesel ligler, bölge takımlarını PGS etkinliğine taşıyacak açık bir eleme sistemine dönüşecek. Bu elemeler, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı öğeleri içerecek ve artık rekabet edenlerin belirli bir konumda kalmasını gerektirmeyecek. Bölgesel elemeler için daha fazla birli ilerleyen zamanlarda paylaşılacak. En sonunda ise PGC 2019’un ilk dört takımı direkt Berlin PGS etkinliğine katılacak ve diğer 28 takım için mücadele Şubat ayında başlayacak.

2019 PUBG Global Championship’in başarıyla gerçekleşen PGC eşya satma programı ayrıca PGS için de çok önem arz ediyor. 2019 PGC’de takımlara toplanan kitlesel fonlama ve 6 milyon USD ödül havuzundan sonra PUBG Corporation, her PGS etkinliği için katılan takımlara ek gelir ve ödül havuzları için yeni oyun içi eşyalar sunacak. Böylece oyuncular takımları daha fazla destekleyen ve oyun içi etkileşimi en üst noktaya taşıyacak Pick’Em Challenge türünde aktivitelerle karşılaşabilirler.

Dahası PUBG Corporation, üçüncü parti etkinliklerle PUBG espor ekosistemini başlatacak. Oyuncuların katılması için birçok turnuva başlatılarak turnuva organizatörleri ve influencer’lar çok çekişmeli bir savaş mücadelesini bambaşka bir deneyimle ve içerikle sunabilirler.

PUBG Global Series için önemli tarihler, bölgesel eleme bilgileri, partnerler, oyun içi eşyalar ve diğer sürprizler Ocak ayında açıklanacak. PUBG ve PUBG esports kanallarını gelecek güncellemeler için takip edebilirsiniz.

PUBG Esports hakkında en güncel bilgiler için lütfen https://www.pubgesports.com/ adresini ziyaret edin, 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here