Heroes Of The Storm oynamaya yeni başlayan veya başlayacak kişiler için, oyundaki en önemli şeylerden birisi, altın toplamak… Oyunda altın, karakter satın alımında kullanıldığı gibi, ileriki seviyelerde karakterlerin master skin alımında da kullanılabiliyor. Bu yazıda oyun içindeki altın kaynaklarından bahsedeceğim.

 

Hesap Seviyesi:

Hesap seviyeniz 2 ve 4 olunca 1000, seviye 8, 10, 20, 25, 30, 35, 40 olunca ise 2000′ er altın kazanıyorsunuz. Bu altınlar ne yazık ki tek seferlik olduğundan harcarken dikkatli olmanızı öneririm.

 

Karakter Seviyesi:

Herhangi bir karakteri 5. seviyeye ulaştırdığınızda, 500 altın ödül alıyorsunuz. Bu sadece altın ödülü alma yönünden değil, bir karakterin tüm yeteneklerini açma yönünden de en mantıklı yol. Her hafta değişen karakter rotasyonundan olabildiğince fazla karakterle oynayıp, onları 5. seviyeye getirmeye çalışın. Herhangi bir arkadaşınızla aynı grupta olduğunuzda gelen deneyim puanı artacağından ötürü de, bir grupla beraber bunu yapmanız daha hızlı olacaktır.

 

Hediye Stimpack:

Hesap seviyeniz 10′ a  ulaştığında, 7 günlük stimpack hediyesi alıyorsunuz. Bu ÇOK önemli. Bu 7 günlük süreçte oynayabildiğiniz kadar oyun oynayın ve kazanmaya gayret edin. Görevler maddesi altında anlatacağım hiç bir şeyi umursamadan oyun oynayın, en iyi olduğunuzu düşündüğünüz karakterle oynayın.

 

Görevler:

Oyunu oynadığınız süre boyunca devamlılığı olacak ve en önemli altın kaynağınız. Her gün size 1 adet görev gelmekte ve aynı anda hesabınızda aktif 3 görev bulunabilmekte. Bu görevler sırasıyla:

  • 8 oyun oyna(800 altın)
  • 3 oyun kazan(600 altın)
  • 3 kere Assasin/Warrior/Specialist/Support karakteri oyna (300 altın)
  • 2 kere Diablo/Warcraft/Starcraft karakteri oyna (200 altın)

 

Görevlerin altın ödülleri değişken olduğundan ötürü çoğunlukla şansınıza güvenerek yüksek ödüllü görevleri bekliyorsunuz, fakat şansını arttırmanız için yapabileceğiniz bir şey var. Her gün en azından 1 görev yapacak kadar aktif oynayabiliyorsanız, 200 altın değerindeki 2 görevi yapmayayıp, hesabınızdaki 3 görev boşluğundan 2′ sini devamlı dolu tutabilirsiniz. Bu boşluklardaki görevler bir daha gelemeyeceğinden 3. boşluğa gelecek görevinizin daha yüksek altın getirisi olan bir görev olma olasılığı bir hayli artıyor. Örnek vermek gerekirse, ben en fazla Starcraft karakterleri ile oynuyorum, en az da Diablo karakterleri ile, dolayısıyla bana 2 kere Dialo karakteri ile oyna veya 2 kere Warcraft karakteri ile oyna görevleri geldiğinde onları o günlük yapmıyorum. Böylelikle 3. boşluğa gelecek görev 8 oyun oyna, 3 oyun kazan, 3 kere assasin/warrior/specialist/support karakteri oyna veya 2. kere Starcraft karakteri oyna görevlerinden  birisi oluyor, bu da daha yüksek ödüllü görevlerin gelme olasılığını arttırıyor.

 

Oyun içerisindeki altın kazanma mekanikleri şimdilik bu kadar. Blizzard ilerleyen zamanlarda yeni mekanikler ekledikçe, bu yazıyı ona göre düzenleyeceğim, umarım işinize yarar bilgiler edinebilmişsinizdir, şimdiden iyi oyunlar.