Yeni yamayla beraber Nexus’ta bir sürü değişiklik yapıldı. Li-Ming, Kael-Thas‘tan sonra çıkan en güçlü karakterlerden birisi, belki ondan bile güçlü. Nova tamamen değiştirildi. Bu değişiklikleri göz ardı ederek oyuna girmek, alınmaması gereken bir risk haline geldi. İşte karşınızda, son yamayla beraber göz önüne almanız gereken en büyük etki yaratan değişiklikler:

Li-Ming her oyunda olacak!

Her yeni gelen karakterde yaşadığımız bu durum, söz konusu Li-Ming olunca da tabi ki değişmeyecek, hatta karakterin gücünden ötürü daha bile uzun sürecek. Yüksek anlık hasar potansiyeli, üstüne başarılı kaçış mekanikleri eklendiğinde gerçekten bir Assassin karakterinden beklediğiniz her şeyi elinizin altına sunuyor Li-Ming. Tam anlamıyla yetenek sahibi oyunculara yönelik tasarlanan bu karakter, herkesin kendini yetenekli olarak gördüğü bu oyunda devamlı karşımıza çıkacağı gerçeğini gözler önüne seriyor.

hots li ming

Ama tabi ki her şeye rağmenLi-Ming rahatlıkla karşılanabilecek bir karakter. Illidan, Zeratul, Greymane gibi karakterler, daha Li-Ming’ in oyun tarzına alışmaya çalışan oyuncuları avlamak için biçilmiş kaftan. Özellikle Illidan ile haritanın öbür ucundan atılan The Hunt‘ın tadını, bu dönem geçmeden en az bir kere tatmanızı öneririm.

Binalar daha tehlikeli!

Cannon

Binaların hasarının arttırılmış olması, bir çok karakter için önem teşkil ediyor. Artık defansif binalarınızın yanında kaldığınız süre boyunca, diğer koridorlardan size gelecek saldırılara karşı hatırı sayılır bir koruma altındasınız.

Bunların dışında, binalar artık vulnerability debuff‘ını almıyor. Bu değişiklikler her ne kadar sadece binalar üstünde yapılmış gibi gözükse de, Sylvanas gibi binaları iptal edebilen karakterlerin değerini arttırırken, Diablo, Johanna gibi düşman kulelerin altına rahatlıkla girebilen karakterlerin işlerini zorlaştırıyor.

Nova artık bir takım oyuncusu!

Nova üstünde yapılan değişikliklerle beraber, Nova’nın elinden haritada dolaşıp tek başına karşı takıma zarar vermesi elinden biraz alınmış durumda. Bununla beraber vulnerability veren iki kere atılabilen bir pinning shot, en kötü organize takımın bile tek hedefe odaklanması konusunda büyük iş yapıyor. Anlık hasarının düşmesiyle beraber, artık takım savaşlarında daha fazla Nova göreceğiz gibi duruyor.