Overpass iki yıllık bir harita olmasına rağmen neredeyse yeni sayılabilecek bir harita. Bu yüzden, eski versiyonların güncellenmiş halleri gibi değil. Teröristlerin rotasyon yolu daha kısa olduğu için, iyi şekilde verilen bilgiler ve yapılan haberleşmeler belki de diğer haritalara nazaran bir tık daha önemli. Savunurken çok zor kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz. Çoğu zaman agresif oynayıp karşı tarafın ne yaptığını öğrenebilmek için ön saflara çıkmak isteyeceksiniz ama çok dikkatli olun. Ne kadar çok önlere giderseniz o kadar çok tehlikenin içine gireceksiniz.

Haritayı bir takım olarak kontrol edin.

Ben her ne kadar agresif oynamayı önersem de, yanlış zamanda yanlış yerleri “push“lamak yerine, konumunuzu bozmadan defansif oynamak çok daha iyi. Şahsen ben ne zaman Overpass haritasında CT tarafında oynasam, takımı beş ayrı kişi gibi değil, tek bir organizmaymış gibi düşünüyorum. A bölgesini koruyan takım arkadaşlarınız ne yapıyorsa, B bölgesini koruyanların oyununu da etkilemeli veya tam tersi.

Connector, lower tunnel ve restroom Overpass’teki açık ara en önemli bölgeler. Eğer bu bölgeleri iyi tutarsanız teröristlerin B bölgesine girmesini engelleyip, A bölgesine yapacakları rotasyon için gereken kısa yolları da kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Böylelikle A bölgesine gitmeleri için geldikleri yolu tekrar geri gidip T bölgesinden uzunca bir yol izlemeleri gerekecek ve çok büyük bir zaman kaybına uğrayacaklar.

Alt tünellerden bilgi alabilmek için yapılabilecek en efektif oyunlardan biri, girişe el bombası atıp, “ölüm duvarı” oluşturup aşağıdaki duvarın üzerinden bakmak.

Bunu yaparak karşı taraf sizi görmeden önce onların ayaklarını görebileceksiniz. Şimdi tek yapmanız gereken onları vurmak. Bu hareket ayrıca yapacakları flash taktikleri ve olası tünel “rush” larını engelleyecektir. Yanınızda takım arkadaşınız yoksa bazen şöyle de yapabilirsiniz.

Bu hareket yine aynı bilgiyi almanızı sağlayacak ama skor almanızı zorlaştıracak. Artı tarafı ise arkadaşınızın üzerine çıkarak yaptığınız işlemden çok daha az risk taşıyor.

Takımınızın tek bir organizma olması gerektiğini söylediğim kısmı hatırlıyor musunuz?  B bölgesini tutacak takım arkadaşlarınızdan bir ya da ikisini tünelleri gözetmesi için konuşlandırdığınız zaman, A bölgesini koruyan arkadaşlarınızın üzerinden biraz daha yük almış oluyorsunuz. Geriye yaslanıp, “restroom” bölgesinden rakip gelmeyecek olmasının rahatlığıyla diğer bölgeleri kontrol edecekler. Eğer iki bölgeden de eş zamanlı olarak agresif oyun sergilerseniz, geriye dönüşünüz çok uzun sürecek ve bu süre zarfı içerisinde girilen bölgede konuşlanmış rakiplerinizden birkaçının sizin takımınızın oyuncularından bazılarını öldürmesi kaçınılmaz olacaktır.