Şampiyonluk Ligi’nin başlamasına bir hafta kala Riot Games’ten kış mevsiminde mücadele edecek takımlar ve kadrolarının duyuruları geldi. 8 takımdan oluşacak Şampiyonluk Ligi’nde geçen seneye göre takımlarda büyük değişiklikler var. Çaylak takımlar, çaylak oyuncularımız var. Gelin onları bir analiz edelim.

  1. Dark Passage

DP

Geçen sezonun lideri Dark Passage ile başlayalım. Yeni sezon öncesi Dark Passage büyük bir yara aldı. Takımın 3 yıllık üyesi Naru ile yollarının ayrıldığını duyurdular. Takımın yıldız oyuncusunun ayrılışının yanı sıra destek oyuncuları Rydle ile de yollarını ayırdılar. Naru’dan boşalan pozisyon için HırvatLukezy ve destek rolü içinde Norveçli Denden ile anlaştılar. Lukezy’i daha önce Zone takımında oynarken görmüştük. Fakat Denden için yorum yapamıyoruz. Takımın ormancısı Crystal geçen sezon performans açısından düşüşteydi ama takımda hala Zeitnot ve Elwind gibi güçlü oyuncular bulunuyor. Zor zamanlar yaşıyorken bile DP’yi şampiyon olarak görmeye alıştık. Bakalım Auspexa’nın yönetimi altında şampiyonluk serilerine yenilerini ekleyecekler mi?

  1. Supermassive

SUP

Ligin deneyimli oyuncularından kurulan yeni takım Supermassive büyük umutlar vaat ediyor. Çok dedikoduları döndü, çok konuşmaları geçti aramızda ve sonunda söylentiler gerçekleşti. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’tan Dumbledoge ve Thaldrin’i, HWA’dan Stomaged’ı, Dark Passage’dan Naru’yu kadrosuna katan ekip büyük bir beklenti yaratıyor. Danimarkalı nişancı Achuu ile anlaşan takım yedek ve koç rolünde ise Fabulous’u bulunduruyor. Toplulukta en iyi oyunculardan biri olarak gösterilen Fabulous’u yedek olarak görmek garip olacak. Ayrıca geçen sezonun sonu itibariyle orta koridora da yönelen Fabulous’u takım bir joker olarak kullanabilir. Özellikle Kore LCK’de değişimli oynayan oyuncuları görmüştük. Bu karşılarında oynayacak takımlar için zorlayıcı olacaktır. Eğer aktif bir yedek olarak Fabulous’u kullanacaklarsa geniş yelpazede taktik seçeneğine sahip olacaklar demektir bu. Supermassive gerçekten bizi heyecanlandırıyor. Açıkçası şampiyonluğu başka bir takıma bırakmamak için çok uğraşacaklarını da biliyorum.

  1. Team Turquality

TT

Geçen sezonu 3-4. sırada tamamlayan Team Turquality yeni sezona yabancılarla yollarını ayırarak girdi. Takımın 2 yabancı oyuncusu Xyraz ve Rawbin’i Oyun Hizmetleri’ne transfer eden bu iki boş koltuk için Kore ile irtibata geçti. Kore’den Fancer ve Reach’i kadrosuna ekleyen takım bir de Kore’den koç getirdi. Nişancı rolü içinse Kazze’yi tekrar ekibe katan TT büyük işler yapmayı hedefliyor. Turquality bu sezon için büyük yatırımlarda bulundu desek yanlış olmaz. Profesyonel oyunculuk tecrübesi bulunmayan 2 Koreli oyuncu biraz kumar gibi dursa da Hansan yönetiminde Koreli oyuncularıyla takım büyük işler peşinde.

  1. HWA Gaming

HWA

Ligin köklü ekiplerinden HWA da geçen sezonu 3-4. Sırada bitiren bir diğer takımdı. Sezon sonu ekibini tamamen dağıtan takım yeni oyuncular arayışına girmişti. Marshall ve Revanche’ı yuvaya döndüren takım ormana Trixucator, orta koridora Norveçli Hatrixx ve destek rolüne için ise Danimarkalı Visdom ile anlaştı. Hatrixx ve Visdom’ın oyuncu olarak geçmişlerinin bulunmaması bir yana takımın kalan oyuncularının çok büyük işler başardığını göremedik. Korkarım ki HWA Gaming bu mevsimde orta sıralarda kalabilir.

  1. NumberOne Esports

NR1

Yerli oyuncu politikası izleyen NR1 geçen seneki pozisyonlarından daha iyi bir noktada bitirmek için çabalayacaktır. Takım alt koridorda değişikliğe gitmezken üst koridorda NasesUyno’dan boşalan yere âprox’u, wtcN’in yerine eski TT oyuncusu Elysion’ı, orman rolü içinde Muscle’ı kadroya dahil etti. Yeni transferlerle ortalama bir performans çıkartabileceklerini öngörebiliyoruz.

  1. Beşiktaş.Oyun Hizmetleri

BJK

Ligin başlamasına günler kalan duyduğumuz Beşiktaş ile Oyun Hizmetleri’nin birlikteliği bir çoğumuzu şaşırttı. Geçen seneki kadrolarında sadece 2 değişikliğe giden takım Team Turquality’den Xyraz ve Rawbin’i transfer etti. Koç olaraksa göreve İsveçli eski oyuncu Blumi’yi getiren takım geçen sezona göre daha iyi bir noktayı hedefledikleri kesin.

  1. Team AURORA

AUR

Ligin yeni yükselen ekiplerinden AURORA, Atlas Espor’u eleyerek yükselmişti. Kadrosunda Team Turquality’den sıradışı şampiyon havuzuyla tanıdığımız Zergsting’i bulunduran takım Yükselme Ligi’ndeki diğer oyuncularla yollarını ayırdı. Orta koridor için önemli bir transfer ile Avenuee’yi alan takım üst koridora Hioss’u, Nişancı rölüne ise İspanyol DarkSide’ı dahil etti. Geçen sezonun sonunda büyük olay çıkaran Cezayir asıllı Alman oyuncu Kanani’yi ormanda görevlendirmeleri ise oldukça şaşırttı beni. Çaylak sezonlarında nasıl iş çıkartacaklarını zaman içinde göreceğiz.

  1. Çilekler

CLK

İsmiyle yüzümüzde tebessüm oluşturan Çilekler ligin yeni takımlarından. Yükselme Ligi’ni birinci bitirip lige direk katılma hakkı kazandılar. Yabancı oyuncu bulundurmayan takımda, Panky, Astarte, Vespron, Madness ve Cognac bulunuyor. Takımın koçluğunu ise tecrübeli eski destek oyuncusu Lelouch üstlenmiş durumda. Team AURORA gibi çaylak sezonunda çıkaracakları işleri biz de merak ediyoruz.