Türkiye Overwatch Şampiyonası’nın C Grubu’nu ikinci sırada bitirip, son 16’ya kalma hakkı elde eden Frag Squad’la beraberiz.

 1. Takımınızı tanıyabilir miyiz?

Discord üzerinden tanışmış, yaş yelpazesi çok geniş bir takımız. DPS’lerimiz Ahmet ve Serdar, 17 yaşında aynı okula giden iki arkadaş. Saraç 18 yaşında, YGS-LYS ye giren OTP bir Lucio. Tanklarımızdan biri Mertcan, 20 yaşında Işık Üniversitesinde iç mimarlık okuyor. Diğer Supportumuz ise Mertcanın abisi Muratcan, 24 yaşında Galatasaray Üniversitesinden Bilgisayar Mühendisi olarak mezun oldu. Son olarak takımımızın abisi Caner, tank oyuncumuz, 31 yaşında ve ağustos ayında evleniyor.

 1. Takımınız nasıl bir araya geldi, kurulma aşamanızı sizden dinleyebilir miyiz?

Ben(Ahmet), Serkan ve Saraç uzun süredir arkadaşız ve beraber Overwatch oynuyoruz. Bu turnuvaya katılmaya karar verdik ama adam eksiğimiz vardı. Discord üzerinden takımımıza arkadaş aradığımızı bildiren güzel bir yazı yazdık. İlk önce Mertcan ve Muratcan kardeşler aramıza katıldı. Ardından Caner 6. Oyuncumuz oldu.

 1. Takım olarak başarınızı nasıl buluyorsunuz?

Günden güne performansımız artıyor ve takım içi iletişimimiz güçleniyor. Competitive maçlarına nazaran, takımlarla attığımız maçlar ve Scrimler bizim gelişmemizde daha önemli rol oynuyor. Birbirimizi gün geçtikçe daha iyi tanıyoruz ve daha fazla alışıyoruz. Bu gidişle devam edersek güzel başarılar elde edebileceğimize inanıyoruz

 1. Şampiyona aşamasına kadar takım içinde hiç sorun yaşadınız mı? Yaşadığınız sorunları nasıl aştınız?

Yaşadığımız sorunlar genellikle teknik ve zaman problemleri oldu. Takım içi iletişimimizde herhangi bir sorun yaşamadık. Bizi belki de en ileri götürecek özelliğimiz, takım içindeki arkadaşlığımız ve saygımız. Birlikte eğlenerek bir şeyler başarmanın duygusu gerçekten paha biçilemez. Kazansak da elensek de birlikte devam edip pes etmeyeceğimiz bilmek bizi motive ediyor.

 1. Takımınız içinde sizce en yetenekli gördüğünüz oyuncunuz kim ve hangi rolde oynuyor?

Takım içinde herkes birbirini tamamlıyor ve biri olmadan takım bütün olamıyor. Herkesin kendi yetenekleri var ama takım olarak oynadığımız zaman bu yetenekler 2 3 katına çıkıyor. Bence takım içindeki birine en yetenekli demek takıma haksızlık olur. Overwatchta kesinlikle bireysel yeteneklerin ağır bastığı Herolar var ama Overwatch bireysel değil tamamiyle bir takım oyunu.

 1. Overwatch ile ilgili turnuva alanında mücadele etmeye sizi iten nedir?

Türkiye’de Overwatch için turnuva yapan kişi sayısı gerçekten çok az. Turnuvalar takımları competitive maçlarına göre gerçekten çok daha fazla geliştiriyor. Hepimiz çoğu e-spor alanında başarı elde etmiş insanlarız ve rekabeti seviyoruz. Bizi turnuvaya en çok iten, bir şeyler başarabileceğimize inanmak ve turnuva maçlarının verdiği heyecan.

 1. Overwatch’ı benzer mücadeleci yapıdaki oyunlardan ayıran şey nedir?

Takım oyununun diğer oyunlara göre daha ön planda olması

 1. Overwatch’ın espor alanındaki geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Çıktığı günden bugüne espor alanındaki artışı devam ediyor. Ülkemizde bu çok zayıf. Bence bunun gibi güzel etkinliklerle topluluğu canlı tutabilir ve daha fazla takımın kurulmasına sebep olabilirsiniz.

 1. Takım olarak eğlenmek için mi oynarsınız kazanmak için mi?

Eğlenerek kazanmaktan daha güzel bir duygu yok. Tabii ki kazanmak için oynuyoruz ama bunun yanında birlikte eğlenmedikten sonra kazanmanın ne anlamı var.

 1. Overwatch topluluğu hakkındaki düşünceniz nedir? Seyirci anlamında yeterli buluyor musunuz?

Hala yeterli seviyeye gelemediğini düşünüyoruz ama zamanla istenilen düzeye gelecek buna inanıyoruz.

 1. Şampiyona antrenmanlarında nasıl hazırlandınız?

Bol bol competitive oynayarak hazırlandık. Ama bizi en çok geliştiren turnuva maçları ve tanıştığımız takımlarla oynadığımız maçlar.

 1. Diğer takımlarla antrenman yapma fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Oldukça olumlu. Kendimizi geliştirmenin en güzel yolu olarak görüyoruz.

 1. Doğal yollarla oluşması gereken bağın haricinde, organizasyon ve oyuncu ekipleri arasındaki iletişimi nasıl buluyorsunuz?

Bence hazır bu kadar az kişiyken daha samimi olup bu topluluğu büyütmeliyiz.

 1. Size göre yurt dışındaki takımlarla ülkemizdeki takımlar arasında fark var mı? Varsa kapatmak için ne yapılmalı?

Aslında bireysel olarak çok yetenekli oyunculara sahibiz ama turnuva platformu eksikliğimiz var. Bize aramızda rekabet edebileceğimiz turnuvalar lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz