Türkiye Overwatch Şampiyonası‘nın İlkbahar Sezonu’nda şampiyon belli oldu. Nefeslerin tutulduğu finalde, galip gelen takım Hallediciler oldu.

Ferit “wtcn” Karakaya‘nın sunumu eşliğinde, TSİ 21:00’da NvidiaGeForceTR Twitch kanalından canlı yayınla başlayan finallerin ilk aşamasında Kaybedenler Grubu finalisti ArminA Game Center ve Royal Bandits karşılaştı. Best-of-three formatında oynanan maçta, ilk harita Lijiang Tower oldu. Royal Bandits’in üstünlük kurduğu Control haritasında ArminA Game Center 1 puan alsa da, devamı gelmedi ve ilk haritayı 3-1 Royal Bandits kazandı.

İkinci maç ise ArminA Game Center’ın seçimi olan Hollywood haritasında oynandı. ArminA Game Center, Royal Bandits’in üstünlüğünü bu haritada da kıramayarak, 3-1 skorla maçı kaybetti ve şampiyona üçüncüsü oldu.

Büyük Final ise büyük mücadele ve kaosa sahne oldu. Hemen hemen aynı kadrolarla karşılaşılan maç Kazananlar Grubu galibi Hallediciler ile Kaybedenler Grubu galibi Royal Bandits arasında oynandı. Kazananlar Grubu’nun 1-0 önde başladığı seri Best-of-five formatında oynandı. İlk harita Lijiang Tower‘ı 3-0 geçen Royal Bandits, Hallediciler’in 1-0‘lık avantajını ortadan kaldırırken, Lou2Hot’ın performansı göz doldurdu. İkinci harita Numbani‘ye geldiğimizde ise Hallediciler, takım oyununu ve kompozisyonunu iyi uygulayarak Royal Bandits’e karşı 3-2 galip geldi. 2-1 olan seride Royal Bandits son şansını King’s Row‘da iyi kullandı 3-1‘lik galibiyetle seri skorunu 2-2‘ye getirerek finalleri 4. haritaya götürdü.

İki şampiyona favorisinin büyük ödül için mücadele ettiği final karşılaşmasının son haritası Route 66 oldu. Tarafların seçilmesinin ardından iki takım da mükemmel bir oyun sergileyerek seyircilere büyük heyecan yaşattı. Milli takım oyuncularından Yaga ve Royal Bandits oyuncusu Lou2Hot‘ın Genji Ulti’leriyle tempoyu koruduğu maçta normal sürede iki takım da 3’er skor elde ederek maçı uzatma sürelerine götürdü. Verilen birer dakikada Payload’ı mümkün olduğu kadar ileri ittirmeye çalışan iki ekipten, Royal Bandits’in Overtime’a taşıdığı uzatmalarda Yaga’nın Genji Ulti’siyle takımı dağıtması sonucu Hallediciler’in gerisinde kaldı. Haritayı 5-4 kazanan Hallediciler, seriyi de 3-2 yaparak, Türkiye Overwatch Şampiyonası’nın İlkbahar Sezonu Şampiyonu ünvanını elde etti.

Şampiyona birincileri Hallediciler, nakit 1800TL, 6 adet GeForce GTX 1060 AMP! Edition ve 6 adet HyperX Alloy FPS kazanırken, ikinci Royal Bandits takımı nakit 900TL, 6 adet Viewsonic VX2457 ve 6 adet HyperX Fury DDR4 4GB RAM sahibi oldu. Şampiyona üçüncüsü ArminA Game Center takımı ise 6 adet HyperX Cloud Stinger kazandı.

Şampiyonanın Monster Valuable Player‘ı ise, seyircilerin belirlediği oylar ile Hallediciler takımından Yaga olarak belirlendi. Yaga, ABRA A5 V10.2 15.6” Gaming Laptop‘un sahibi oldu.

İlkbahar Sezonu’nun Namağlup Şampiyonu Hallediciler’i yakından tanımak ve ödüller hakkında detaylı bilgi almak isterseniz ilgili içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Türkiye Overwatch Şampiyonası | Hallediciler
Türkiye Overwatch Şampiyonası | Şampiyona Ödüllerini Tanıyalım

Gelecek turnuvalarda görüşmek üzere, bizi takipte kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here