Türkiye Overwatch Şampiyonası’nda finallere geldik. İkili eliminasyon sistemiyle oynanan final aşamalarında grupları birinci ve ikinci bitiren takımlar karşı karşıya geldi.

Kazananlar Grubu

Team ZıpZıp, Smoking Bears, Potato Aim Gaming, Hallediciler, Seriously Pilavlı, Overgaiz, ArminA Game Center, Random takımlarının galibiyetiyle başlayan kazananlar grubu; Namağlubiyetini sürdüren Royal Bandits, Hallediciler, Overgaiz ve ArminA Game Center ekiplerinin 2-0’lık sonuçlarıyla bir üst tura taşındı. 3. Tura geldiğimizde şampiyonanın en çekişmeli maçı olan Royal Bandits ve Hallediciler karşılaşması, 2-1’lik skoru ile en uzun süren maçlardan da oldu ve şampiyonanın erken finali etkisi yarattı. Hallediciler’in galip geldiği bu maçın sonucunda kazananlar grubu finali ArminA Game Center ve Hallediciler arasında oynandı. 2-0 biten maçın galibi olan Hallediciler, şampiyonanın ilk finalisti oldu

Kaybedenler Grubu

Grup aşamaları sonrası ilk maçlarını kaybeden Anarşalılar, Sixth Sense, Frag Squad, Phoneix e-Sports, Bau Esports, ZhieZhie, West Nation ve Smoking Bears karşı karşıya geldi. Sixth Sense, Frag Squad, ZhieZhie ve West Nation takımları, bir üst tura çıktı ve kazananlar grubundan düşen Team ZıpZıp, Potato Aim Gaming, Seriously Pilavlı ve Random takımlarıyla karşılaştı. 2-0 biten tur maçlarının ardından daha önce E grubunda karşılaşmış Sixth Sense ve Potato Aim Gaming ile, F grubu ikincisi Random ile ZhieZhie karşı karşıya geldi. Potato Aim Gaming, grupta karşılaştığı rakibini burada da yenerek bir üst tura geçerken, ZhieZhie de rakibini eleyerek finale doğru yaklaştı.

Kaybedenler grubunun yarı finalinde ise Potato Aim Gaming ve ZhieZhie, kazananlar grubunun yarı finalinden düşen Royal Bandits ve Overgaiz ekipleriyle eşleşti. Potato Aim Gaming ve Royal Bandits’in karşılaşmasını izlediğimiz kaybedenler grubunda Royal Bandits, Potato Aim Gaming’i çekişmeli geçen iki haritada da üstün gelerek 2-0 yendi.

Böylelikle Final Aşaması’nı da bitirip büyük ödül havuzu için mücadele edecek takımlar Hallediciler, ArminA Game Center ve Royal Bandits oldu. ArminA Game Center ve Royal Bandits‘in final, kazananın şampiyonluk için Hallediciler’le karşılaşacağı, final maçları 24 Temmuz’da 21:00’da twitch.tv/nvidiageforcetr kanalında Ferit “wtcn” Karakaya sunumuyla sizlerle olacak.

Finale kalan 3 takımı daha yakından tanımak ve ödüller hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, ilgili içeriklere buradan ulaşabilrsiniz:

Türkiye Overwatch Şampiyonası | Şampiyona Ödüllerini Tanıyalım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz