Türkiye Overwatch Şampiyonası’nın D Grubu’nu ikinci sırada bitirip, son 16’ya kalma hakkı elde eden West Nation’la beraberiz.

 1. Takımınızı tanıyabilir miyiz?

Elbette, takımımız aslında bir arkadaş grubu hepimiz gerçek hayatta ya aynı okullarda okumuş ya da aynı ortamlarda bulunmuş insanlarız.

 1. Takımınız nasıl bir araya geldi, kurulma aşamanızı sizden dinleyebilir miyiz?

Takım olarak hemen hemen her oyunu beraber oynayan bir arkadaş grubuyduk Overwatch’ta da beraber bir şeyler yapmak için bir araya geldik.

 1. Takım olarak başarınızı nasıl buluyorsunuz?

Takım olarak başarımızı ortalamanın az da olsa üstünde buluyoruz, çok fazla gereken önemi vermediğimizi düşünsek de bir şeyleri başarabileceğimizi düşünüyoruz.

 1. Şampiyona aşamasına kadar takım içinde hiç sorun yaşadınız mı? Yaşadığınız sorunları nasıl aştınız?

Takım içerisindeki arkadaşlıklar çok sağlam olduğundan böyle sorunlarla karşılaşmadık.

 1. Takımınız içinde sizce en yetenekli gördüğünüz oyuncunuz kim ve hangi rolde oynuyor?

Brandao adlı arkadaşımız diyebiliriz çünkü oyunu aramızda en çok seven ve vakit ayıran arkadaşımız o, haliyle de bunun meyvelerini alıyor. Takımımızda da dps rolünü üstleniyor.

 1. Overwatch ile ilgili turnuva alanında mücadele etmeye sizi iten nedir?

Overwatch’un Türkiye de gelişmesi ve bu oyunu competitive olarak oynamak, farklı insanlarla mücadele etmenin bizi geliştirceğine inanmamız.

 1. Overwatch’ı benzer mücadeleci yapıdaki oyunlardan ayıran şey nedir?

Özellikle oyunun yapımcı firmasının çok kuvvetli olması ve oyundaki oyuncu topluluğunun kaliteli olması önemli unsurlar.

 1. Overwatch’ın espor alanındaki geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Diğer ülkelerde gelişeceğini fakat ülkemizde bunun oldukça zor olduğunu düşünüyorum çünkü ülkemiz ekonomisinden dolayı oyuncuların genel olarak sistemlerinin kötü olmasına ve teknolojiyi takip edememelerine neden oluyor. Oyuncular hem sistemini iyi tutmak hem de oyunlara para vermek konusunda sıkıntı çekiyor, bu da ülkemizde paralı ve yüksek sistemli diyebileceğimiz oyunların fazla kullanıcıya ulaşmasını zorlaştırıyor.

 1. Takım olarak eğlenmek için mi oynarsınız kazanmak için mi?

Takım olarak kazanmadığımızda eğlendiğimizi söyleyemem.

 1. Overwatch topluluğu hakkındaki düşünceniz nedir? Seyirci anlamında yeterli buluyor musunuz?

Maalesef yeterli değil, kaliteli bir topluluğumuz var fakat insanlar oyunun competitive yönüne pek alışamıyorlar. Oyunun streamlerinin diğer oyunlara göre sıkıcı olması ve karışık anlaşılmaz olması oyuncuların ilgisini öldürüyor.

 1. Şampiyona antrenmanlarında nasıl hazırlandınız?

Aslında turnuvadan biraz geç haberimiz olduğu için ve arkadaşlarımızın finallerinden dolayı çok fazla antrenman yapma fırsatımız olmadı.

 1. Diğer takımlarla antrenman yapma fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Gayet hoş bir fikir, her iki takım için de geliştirici bir yol.

 1. Doğal yollarla oluşması gereken bağın haricinde, organizasyon ve oyuncu ekipleri arasındaki iletişimi nasıl buluyorsunuz?

Oldukça canayakın ve hoşgörülü bir iletişim içindeyiz.

 1. Size göre yurt dışındaki takımlarla ülkemizdeki takımlar arasında fark var mı? Varsa kapatmak için ne yapılmalı?

Kesinlikle var. Bu farkın kapanması için ülkemizde oyunculara daha çok destek verilmeli ama bundan önce oyunların yapımcı şirketlerini ülkemizde ofis açmaları için teşvik etmeleyiz böyle hareketler yapılırsa ülkemizde her oyunun daha çok gelişeceğinden ve daha fazla insana ulaşacağından eminim, bunun örneğini Riot Games göstermiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here