DreamHack ZOWIE Open‘ın yeni durağı olan DreamHack Bükreş 2016 turnuvasının tarihleri belli oldu. Turnuva 16-18 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Dünya’nın en büyük bilgisayar festivallerinden olan DreamHack bu sene de iki büyük etkinlik düzenleyecek. Haziran ayında DreamHack Summer yapılacak, Kasım ayında ise DreamHack Winter yapılacak. Bu etkinlikler eSpor müsabakalarından, yaratıcılık yarışmalarına, müzik etkinliklerinden, internet, oyun ve cosplay’e dair konferanslara kadar birçok şey içerecek.

 

Düzenleneceği açıklanan DreamHack Bükreş’te ise yapılacak olan Counter-Strike:Global Offensive turnuvasında ise 8 takım yer alacak. $100,000 ödül havuzu için karşılaşacak takımlar daha açıklanmadı, ancak birçok büyük takımın bu turnuvaya katılması bekleniyor. Toplam sekiz DreamHack ZOWIE Open etkinliklerinden sadece biri, etkinliklerin tamamı 2016’ya yayılacak şekilde gerçekleşecek ve toplamda $900,000 gibi büyük bir ödül havuzuna sahip olacak. DreamHack’in ayrıca Malmö, İsveç’te düzenlenecek ve 16 takımı barındıracak DreamHack Masters etkinliğinde $250,000 dağıtacağını da hatırlatalım.

Kaynak