Alliance ve Evil Geniuses yarın $300,000 ödül havuzunun bulunduğu 13. i-League Starladder finalinde karşılaşıyor!

Peki bu havuzdan en büyük payı hangi ekip kapacak?
Playoff’larda yarı final maçında LGD-Gaming‘i mağlup eden tecrübeli Kuzey Amerika ekibi Evil Geniuses adını finale yazdıran ilk takım oldu.

Bo3 oynanan maçın ilk karşılaşmasında EG‘nin LGD‘ye göre daha pasif bir oyun şekli vardı. LGD agresif oyun tarzı ‘live hatalarıyla birlikte 34. dakikada oyunu kaybetti.
İkinci karşılaşmada ise her iki takım da daha dikkatli ve temkinli oynamaya başladılar. Atılan buyback’ler ve EG takımının kulesinin altında gerçekleşen çarpışmadan sonra Amerikalı EG takımı avantajını kaybederek Çin’li LGD  takımına yenildi. Bu maçta Templar Assassin ile LGD.Maybe Rampage yaptı.

1-1 devam eden heyecanlı serinin karşılamasında ise Evil Geniuses karşı takımı nasıl durdurabileceğini biliyordu.
LGD takımının carry’si olan Terrorblade’in oyun boyu farm’sız kalmasını sağladılar.
28. dakikada LGD takımının base’i yıkıldı ve EG takımını durduramadılar. Böylece EG takımı finale kalmayı başardı!

Bir süredir kemik kadrosunun yaşadığı çalkantılarla baş eden Alliance takımı tekrar bir araya geldi.

Starladder’a, yaşadıkları yolculuk dramasıyla başladılar. Belarus’a hava koşulları nedeniyle geciken takım üyeleri Starladder ile anlaşamamıştı. Starladder, Alliance takımına haber vermeden turnuvadan isimlerini çıkarmış ve programa Power Rangers takımını koymuştu. Alliance menajeri Starladder yönetimi ile anlaşarak bu dramayı atlatmıştı. Fakat takım üyeleri uykusuz kalmış ve soğuk havadan etkilenmişlerdi.

Secret takımını 2:1 yendikten sonra İsveç ekibi yarı finale çıktı.. Bu başarının ardından Akke’nin verdiği röportajı buradan izleyebilirsiniz.
Kaynak ve Röportaj Çevirisi: Gizli Dükkancı

Kemik kadrosunun geri dönmesiyle birlikte 6.86 patch‘inin “tam kendi oyun stillerine göre” olduğunu belirten Akke, takımın sorunları aştığını da belirtti.

Yarı final picklerine göz atacak olursak, healer supportların gözde olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Oracle pick’i hemen hemen her oyunda karşımıza çıkıyor. Push yapmak ve oyunu dengede tutmak bu patch ile daha kolay görünüyordu. Ve yeni metada özellikle Earth Spirit, Chen, Oracle, Lone Druid, Death Prophet ve Terrorblade en çok göze çarpan pickler arasında. Fakat Starladder’in %71 win rate’ine sahip hero’su Ember Spirit oldu!

Team Liquid ile final maçı için karşılaşan Alliance, turnuva başlangıcından yaşadığı onca olumsuzluğa rağmen, karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak hayranlarını mutlu etti.

Şampiyon ekibin $120,000 kazanacağı turnuvanın ödül dağılımı ise şu şekilde;

  1. takım – $120,000
  2. takım – $60,000
  3. takım – $30,000
  4. takım – $30,000

 

 

 

Önceki İçerikThe Shangai Major 2016’ya Adım Adım!
Sonraki İçerikSpace Soldiers Bir Yaşında!
Minik elleriyle Windows 95'te açtığı Urban Chaos adlı oyunla oyun dünyasına giriş yaptı. Play Station'un başından kalkmadı. Tekken serisinin hayranı oldu. Ardından internet kafelerde Age of Empires, Counter Strike 1.5 oynarken buldu kendini. Half Life oynarken hayatı sorguladı. Red Alert, Generals derken kendisini strateji oyunlarının içinde buldu. Tabii ki Sims serilerinin hepsini oynadı. Maid çağırıp sinsi tuzaklar kurdu. Ortaokulda Knight Online oynadı. Sonra MMORPG baş yapıtı WoW'a geçti. Diablo 3, Warcraft derken erkek arkadaşı Dota 2 Beta Key hediye etti. O günden beri Dota 2 oynuyor. Dota 2 kadın takımının kaptanı.