Twitch bu yıl düzenlenen E3 dahil olmak üzere platformda düzenlenen oyun fuarları ve sunumlarını için yayın platformuna birkaç yeni özellik ekledi.

Düzenlendiği yılda çıkacak yeni oyunlar ve konsollar hakkında şirketlerin oyunculara bilgiler sunduğu bir fuar olan Electronic Entertainment Expo (E3), bu yıl 9-13 Haziran tarihleri arası düzenleniyor ve bünyesinde Nintendo, Microsoft, EA ve Ubisoft gibi büyük markalar yer alıyor.

Bir basın toplantısında Twitch E3 2019’la ilgili stratejisini şöyle bir sloganla özetledi: “Bu yıl patron sizsiniz”. Gerçekten de Twitch’e bu yılki sunum için eklenen özellikler izleyicilerin yayını etkilemesini sağlıyor.

Örneğin E3 yayını sohbet odaları, duyurulan yeni oyunlara ilgiyi ölçen oylamaların yanı sıra izleyicilerin Twitch E3 setinde yayına çıkan geliştiricilere ve yayımcılara soru sorabilme fırsatı da sunuyor. Ayrıca bu yıl Twitch yayıncılarına “ortak yayın” özelliği geldi. Bu özellik sayesinde herhangi bir yayıncı E3 sunumunu yayınlarken kendi yorumlarını da katabiliyor. Bazı ortak yayıncılara basın toplantısından sonraki özet bölümünde de yer veriliyor.

Tüm bunların yanı sıra bu yıl çeşitli yeni özellikler geldi. Bunlardan belki de en göze çarpanı herhangi bir oyunun duyurusu sırasında Twitch E3 izleyicilerinin Amazon’a girip ön sipariş vermesine olanak sağlayan Amazon Blacksmith modu oldu. Bu “Canlı Yayın Modu”nun kurulumuyla ilgili bir rehber birkaç gün önce Twitch ekibi tarafından yayınlandı. Ortak yayınlarda da kullanılabilen bu özellik sayesinde ortak yayıncılar da kendi yayınında satılan oyunların “Dijital sürümünden %10, Kutulu sürümünden %2″ gelir elde edecek”.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here