High School Esports League (HSEL) bugün donanım üreticisi MSI ile olan ortaklıklarını duyurarak firmanın önümüzdeki Spring Major turnuvası için $174.000’dan daha fazla bilgisayar ve çevre ekipman katkısı yapacağını açıkladı.

HSEL’e göre, katkılar bugüne kadar herhangi bir lise düzeyi espor turnuvasındaki en büyük tekil katkı olarak tarihe geçecek. Spring Major 18 Mart’ta bir sezon ile başlayıp 26 Mayıs’a kadar tüm 9 oyunun şampiyonluk maçları bitene dek sürecek.

Spring Major turnuvası Overwatch, Dragon Ball Fighter Z, League of Legends, Rainbow Six Siege, Rocket League, Super Smash Bros. Ultimate, Hearthstone, Counter-Strike: Global Offensive ve Fortnite oyunlarına ev sahipliği yapacak.

Her oyunun ilk sekiz takımındaki oyuncular MSI Siberian Gaming Headset, GK-701 Gaming Keyboard ve Interceptor DS300 Gaming Mouse kazanacak. Bu esnada, her oyunda galip gelen takımlar kendi okulu için MSI Sports Arena sistemini kazanacak ve bu sistem altı adet MSI Trident X masaüstü bilgisayar ile altı GE63 Raider RGB laptop içerecek.

“HSEL’i başlattık çünkü biz lisedeyken okullardan onaylı yarışmaların bizim oynadığımız oyunlarda ödüllü olarak, okul takımları arasında, üniversite bursları ve ödüllerle sonuçlanacak şekilde düzenlenmesini çok istiyorduk” diyor HSEL’in kurucu ortağı ve CEO’su Mason Mullineaux. “Şimdi Kuzey Amerika boyunca 1500 adet ortaklık kurduğumuz lise bizim bu hayalimizi öğrencileri için gerçekleştirmemize destek oluyor – ve MSI’ın bu Spring Major ödül havuzuna olan devasa katkısı da bugünün lise düzeyi oyuncularının yarının espor süperstarları olacağına dair bir kanıt daha teşkil ediyor.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here