Riot Games, 2012’deki Firma Değerleri manifestolarına bir güncelleme getirdi.

Güncelleme: Riot, orijinal içerikte bulunan maddelerin aslında Riot’un yeni değerlerini nasıl hayata geçireceğini özetlediğini açıkladı. Sayfa güncellendi, değerler üst tarafa açık bir şekilde yerleştirildi. Beş kategoriye ayrılmış durumdalar ve Riot’un oyuncularla olan ilişkisinden çalışanların birbirleriyle olan ilişkilere kadar birçok konuyu kapsıyor.

Orijinal hikaye: Ağustos ayında, seksizm ve kötü davranış suçlamalarından sonra Riot Games özür diledi ve iş yeri kültüründe değişikliğe gideceği taahhüdünü verdi. Yapılan değişikliklerin biri firma değerleri üzerindeydi ve resmi sitede yayımlandı. Aylarca 1,700 çalışanla konuşulduktan sonra yeni ve güncel bir değerler listesi yayımlandı. 4 maddeden oluşan bu yeni değerler şöyle:

-Her Riot’çunun zirve performansına ulaşmaya rahatlıkla çaba gösterebileceği bir ortam oluşturma yatırımı yapmaya sürekli şekilde devam edeceğiz.
-Riot’çuların güvenebileceği adil ve hakkaniyetli davranışlar için çaba göstereceğiz.
-Liderlerimiz, takımlarıyla birlikte bu değerleri yaşayacak ve yaşamaya teşvik edici şekilde davranacaklar.
-Amacımız, Riot’un misyonuyla paralel tutkulara sahip olan herkes için en iyi çalışma ortamını yaratmak.

Bu maddeler esasında çok geniş kapsamlı ve Riot’un bu kültürel sorunu gidermek adına attığı adımlardan sadece birisi.

Geçtiğimiz sene, Riot insanlara attıkları adımları göstermek için bir sayfa oluşturdu. Bu sayfa şirketin neler yaptığını yansıtıyor ve listede geçtiğimiz sene ortaya çıkan olayların çözüme kavuşması için yeni işe alım süreçleri açılmasından görüşmeleri ve kapsamlılığı içeren eğitim programlarına kadar birçok parça var.

Bunları gerçekleştirmek tabii ki firma sayfasına yazmaktan daha zor, ancak Riot’u daha güvenilir hale getirmek toplum açısından da olumlu bir adım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here