Ocelote‘un oyunculuktan eSpor takımını liderliğe sürükleyişi şüphesiz büyük bir başarı ve her başarının bu süreçte bir geçmişi vardır. Şimdi sizlere bu geçmişi günümüze kadar derleyip sunacağız.

Carlos “ocelote” Rodríguez Santiago kariyerine League of Legends oyunculuğu ile başladı. League of Legends’ta büyük başarılar elde etti. SK Gaming onun için büyük bir dönüm noktasıydı ve çok büyük tecrübe kazanmasını sağladı. Kendine has bir tarzda oynayan agresif orta koridor oyuncusu Ocelote’un büyük takipçi kazanması da bu dönemde gerçekleşti. Aynı zamanda o yıllarda xPeke ile yaptığı karşılaşmalar herkes için El Classico tadında geçerken ESL Extreme Master turnuvasında yapılan backdoor onun için büyük üzüntü oldu. Bunun yanı sıra SK Gaming bünyesindeyken ülkemizde ağırlanması ve Twitch üzerinden Türk topluluğuna Türkçe seslenmesi çok sempatik karşılandı ve bizleri mutlu etti.

CD

Sonrasında kariyerine solo yayıncılıkla devam eden Ocelote bir süre takımsız kaldı, Youtube ve Twitch gibi platformlarda adından çok söz ettirmeyi başardı ve kendisini sevdirmeye devam etti. Ocelote aynı zamanda İspanya basınının da ilgisini çekti ve Esports konusunda ciddi adımlar attı.

2

Ozone, Dx Racer, Red Bull, SteelSeries gibi şirketlerle anlaşmalar yaparak kendi imzasını taşıyan ürünlerin dünya çapında satışını gerçekleştirdi. Ardından kariyerine League of Legends ile devam etti. Ürün satışı ile elde ettiği kardan sonra Ocelote’un sonraki adımı ise League of Legends oyununda takımını LCS‘e çıkartmak olacaktı.

2

Bunun için kolları sıvadı ve Gamers2 takımı “Jwaow, Morden, ocelote, Yuuki60 ve Dioud” kadrosuyla Challengers Series’te favori takımlardan olmayı başardı. Yapılan yatırımın ciddiyetini ise “Gamers2 Mansion” adında yayınladığı Gaming House turu ile takipçilerine göstermiş oldu. League of Legends kariyerine son hızla devam eden Ocelote bu esnada yayınlarına ara verdi ve kariyerine odaklandı. G2a ve Ozone sponsorlukları devam ededursun, GameX fuarında Ozone standında bulunarak tekrar Türkiye’deki takipçilerini mutlu etti ve ilgi odağı olmayı sürdürdü.

3

Sonrasında ise League of Legends’ta kendisini kadro dışı bırakıp takımın koçluğunu üstlendi, bu süreçte Gamers2 kadrosu değişti ve yenilenme sürecine girdi. Ocelote’un takımı yenilenirken bu doğrultuda takipçileri adına ve eSpora sunduğu kitabı satışa çıktı.

5