Winston:
Bir deney sonucu ortaya çıkan ve zeka seviyesi çok yüksel olan gorilimiz Winston ise Tank rolünü üstleniyor. Çok sert ve güçlü olan zırhı ve yakın mesafe silahı “Tesla Cannon” ile rakiplerine çok yakından hasar verebiliyor.

Reinhardt:
Silahı olan “Rocket Hammer” ile her salladığında çok fazla hasar veren Reinhardt neredeyse durdurulamaz bir Tank. Özelliği olan “Shield” ile en ön safa geçip takım arkadaşlarının hasar almasını büyük bir şekilde önleyen Reinhardt, rakiplerinin işini oldukça zorlaştırıyor.

Symmetra:
Symmetra hem ofansif hem defansif olarak takım arkadaşlarına yardımcı olan bir destek karakteri. “Photon Projector” silahı ile düşmanları arasında bir bağ kurarak onlara hasar verebilme özelliğine sahip olan Symmetra, aradaki zincir kırılana kadar sürekli hasar verebilme kapasitesine sahip.

Torbjörn:
Torbjörn, kurduğu kuleler ile rakiplerine beklenmedik sürprizler yapabilen bir karakter. Defansif açıdan çok önemli bir role sahip olan karakter kurduğu birbirinden farklı kuleler ile düşmanların ciddi bir hasar almalarını sağlayıp takım arkadaşlarına yardım edebiliyor.

Hanzo:
Silah olarak Ok ve Yay kullanan Japon karakterimiz Hanzo, oynanış biçimine göre defansif yada ofansif bir karakter olma özelliğine sahip. Hiçbir engel tanımayan Hanzo her türlü yere tırmanma özelliği ile çok kritik noktalardan rakiplerine saldırabiliyor.