Mercy:
Tam anlamıyla destek rolünü üstlenen Mercy, en zorlu çarpışmalarda takım arkadaşlarını en iyi şekilde iyileştirme özelliğine sahip. Silahı “Caduceus Blaster” takım arkadaşları çok zor duruma düştüğünde devreye giriyor ve büyük ölçüde yaralanan takım arkadaşlarını iyileştiriyor.

Zenyatta:
Zanyatta çok eşsiz bir destek karakteri. Kullandığı küreler ile rakiplerine çok büyük hasar verirken takım arkadaşlarına çok büyük miktarda iyileştirme özelliği sağlıyor.

Zarya:
Silahı “Particle Cannon” ile düşmanlarına büyük hasarlar verirken kendini ve takım arkadaşlarını koruyabilme özelliğine sahip. Ayrıca Particle Cannon’ın bir özelliği ise alan hasar çıkartıyor olması. Yani tek seferde birden fazla düşmana hasar verebiliyor.

McCree:
Çok kısa bir zaman içinde çok yüklü bir hasar vermeyi başarabilen Kovboy abimiz, oyunda ofansif bir rol üstleniyor. En yakın arkadaşı olan silahı “Peacekeeper” ona bu hasarı vermesinde çok büyük bir rol oynuyor.

Soldier: 76:
Soldier: 76 sıradan bir FPS karakteri gibi karşımıza çıkıyor. Her zaman ateşlemeye hazır olan silahı “Heavy Pulse Rifle” askerimize ofansif bir rol almasını sağlıyor.