$20,000 ödüllü CS:GO turnuvası Operation Kinguin #2’de heyecan devam ediyor. Perşembe günü oynanan grup maçlarından sonra rekabet gittikçe daha da kızışıyor.

Vexed vs Granted

Operation Kinguin 2. haftasının ilk karşılaşması olan Vexed vs Granted mücadelesi, Vexed takımının seçimi olan Train haritası ile başlangıç yaptı. Vexed takımı kendi seçmiş oldukları haritanın da güveni ile ilk ellerde hızlı bir oyun sergilemeye çalışsa da Danimarkalı Granted takımı güzel pozisyonlar alarak hızlı oyun oynatmak istemediklerini gayet net bir şekilde gösterdi. İlk silahlı round ile birlikte Polak Vexed kontrollü oyununu sürdürmeye devam etti ve durumu 4-4 lük eşitliğe taşımayı bildi. Grante, CT tarafında olmanın avantajı ile birlikte ilk yarıyı 10-5 üstünlük ile bitirmeyi başardı. Vexed ekibi de aynı şekilde CT tarafının vermiş olduğu avantaj ile birlikte rakiplerine baskılı bir oyun sergileyerek başlamayı seçti.  26. Round başında taktik için bir duraklatma alan Vexed, duraklatmanın ardından sergilediği güzel oyunla elde ettikleri 16-12‘lik skor ile kendi seçmiş oldukları Train haritasında galip gelmeyi başardılar.

İkinci harita olan Cache, Granted tarafından seçildi ve terör tarafında yer aldılar. İlk round hızlı bir şekilde orta oynayarak hızlı bir giriş yapan Granted takımı verdikleri yanıltmaca ileB tarafına bombayı kurmayı başardı ancak aldıkları hatalı pozisyonlar nedeniyle Vexed takımı ilk round’u kazanarak yüksek moralle oyuna başardı. Vexed, CT tarafında 8 – 2’lik güzel bir seri ile başladı. 8 – 2’lik serinin ardından silkelenip kendine gelen Granted takımı ilk yarıyı 8 – 7’lik skora getirmeyi başarıyor. Granted takımı CT tarafında 9 – 1’lik bir performans göstererek neden Cache haritasını seçtiklerini göz önüne serdi. İkinci harita 16 – 9 Granted üstünlüğü ile bitti.

vexed esports

Son sen seçilen harita Cobblestone idi ve Granted CT tarafının avantajı ile ilk roundları kolay bir şekilde almayı başardı. İlk silahlı el ile birlikte Vexed, B tarafına güzel bir smoke taktiği kullanarak girmeyi ve roundu hanelerine yazdırmayı başardı. Granted takımı CT tarafında güzel bir oyun sergileyerek ilk yarıyı 12 – 3’lük üstünlük ile tamamladı. Granted T tarafında güzel oyunu ile durumu 14 – 9’luk skora getirmesine rağmen Vexed güzel bir geri dönüş sergileyerek oyunu 16 – 14 kazanmayı başardı ve gruptaki ilk 3 puanı hanesine yazdırdı.

AlienTech vs Epiphany Bolt

E Grubu’nun ilk mücadelesi olan karşılaşma AlienTech seçimi ile Dust 2 haritasında başladı. Terör tarafını seçen AlienTech hızlı bir oyun sergilemek istiyordu ancak Epiphany takımı buna müsaade etmedi ve aldıkları pozisyonlarla ilk round’un avantajını elde eden taraf oldu. Epiphany takımı CT tarafında kusursuz bir oyun sergileyerek ilk yarıyı 14 – 1’lik bir skor ile bitirdi. Terör tarafında da hiç zorlanmayan İskandinav ekibi hızlı bir oyun ile ilk haritayı 16 – 1’lik üstünlük ile kazandı.

epiphany csgo

Karşılaşmanın ikinci haritası olan Cobblestone haritasında Portekizli AlienTech, CT tarafında Bloodz’ın üstün oyunu ile 9 – 2’lik bir seri yakaladı. Fakat daha sonradan Epiphany B tarafındaki hızlı oyunu ve smoke taktikleri ile oyunun ilk yarısını 9 – 6’ya taşımayı başardı. İkinci yarının ilk round’unu kusursuz şekilde kazanmayı başaran Epiphany oyuna tekrar ortak olduklarını hızlı bir şekilde gösterdi. Her iki takım karşılıklı roundlar alarak birbirine cevap vermiş olsa da, CT tarafının avantajı ile Epiphany ikinci haritayı da kazanmasını bildi ve kendi grubunda ilk 3 puan hanesine yazdırmış oldu.

Operation Kinguin #2, 25 Ocak Pazartesi günü G Grubu‘ndan nEophyte vs Epsilon eSports arasında gerçekleşecek maçla devam edecek. Karşılaşmayı canlı olarak http://www.dingit.tv/Kinguin_Net‘ten izleyebilirsiniz.