Cobblestone uzun süreler boyunca iki tarafın da zaman zaman üstünlük kurduğu bir harita. Üstünlük sağlayan ögelerin dengelenmesi de maçı kazanmak için yaratıcı olmanızı gerektiriyor.

Haritadan başlarsak, B odaklı bir harita olduğunu söyleyebiliriz. Bunun bir sebebi B’deki oyuncuların hem saldırı hem de savunma sırasında gayet kolay sıkıştırılabilmesi, bir başka sebebi de Terörist’lerin AK-47 gibi mermisi güçlü bir silahla bilinen pusu yerlerine kör atış yaparak ciddi hasarlar verebilmesi.

Size kalan nokta ise B Koridorları ile Orta (Mid) arasındaki bölge. Eğer T’ler B’den A’ya dönerlerse merdivenden inip hızlıca onları yakalayabilirsiniz.

A’daki Yalnız Kurt

Terörist’lerin A’ya saldıracağına dair bir hissiyatınız yoksa, A’da, gerektiğinde destek çağırabilen, bilgi veren birinin olması yeterli olacaktır. Hatta ve hatta sis bombasının A’yı savunurken pek kullanılmadığını düşünürsek elindeki sis bombasını B’ye atıp B savunan CT’lerin sis bombalarının azalmamasını sağlayabilir.

Sis bombasını attıktan  sonra da CT rampasının, Uzun A veya merdivenlerde bekleyecektir. Eğer A kısmında hareket varsa ölmeden dayanıp destek beklemelidir. B’deki CT’ler Uzun B ve çevresindeki kilit noktalarda kontrol sahibiyle A’daki geri çekilince B’den biri arkadan desteğe gidebilir.

Eğer Z noktası çevresinde kimseyi göremiyorsanız A’ya giriş noktalarında bekleyen ve arkadan gelen CT’ler için bekleyen bir Terörist’e denk gelebilirsiniz. Alternatif olarak T’lerin saldırı başlatmasını bekleyebilirsiniz. Pusucuyu görev yerine dönerken de vurabilirsiniz.

Siz B’yle uğraşırken A’dan dönen oyuncunun tereddüt etmemesi gerekiyor. Konektör’den ilerleyip Atlama Odasından,(drop room) destek flaşı isteyebilir, bu flaş Atlama Odasına yakından bakan köşedeki herkesi kör ederek geri alma(retake)’yı  kolaylaştırır.