Yaratıcı B Oyunları

Eğer A’da bir kişi bırakmayı seçtiyseniz, B’de yaratıcı oyunlar sergilemek için yeterli sayıda CT olacaktır. Başlangıç için, yaygın olmayan yerlere çıkıp Teröristleri beklemedikleri yerlerden de vurabilirsiniz. Küp(Cube)’e birini çıkarmanız, açı avantajı sağladığı gibi atılan çoğu sis bombasının ötesini görebilmenizi sağlar.

Eğer Terörist’ler Uzun B gelmeyi tercih ediyorsa Sis, Flaş ve Molotof atarak onları yavaşlatmak ve zamanlamanız iyiyse ciddi hasarlar vermek mümkün. Küp’ün yanında durarak Uzun B’ye sis bombası atın. Molotof’u atmadan hemen önce takımınızdan birinin flaş atmasıyla sis arkasında bekleyen Terörist’leri kör bir şekilde molotofa göndermiş olursunuz.

Bu taktik sonuç vermemiş görünse bile A’daki oyuncuya Teröristlerin arkasından dolanması için gereken zamanı tanıyacaktır. Bunun yanı sıra atlama odasında bekleyen iki kişi olaya biraz daha yaratıcılık katıp dönen merdivenlerden (Spiral) Teröristlerin arkasından gelebilir. İşin can alıcı kısmı şu ki, atlama odasından yukarı çıkmak her zaman risk taşır. Yukarı çıkacaksanız kesinlikle sis bombası kullanmalısınız, hatta bazı round’larda çıkmayacakken bile sis bombası atmanız düşmanın sizin gideceğiniz yeri tahmin etmesini zorlaştırır.

Atlama odasını savunmak ise gerçekten maharet isteyen bir şeydir. İçeriden savunurken çoğu zaman bir flaş bombası sesinden sonra ölü olduğunuzu fark edebilirsiniz. Kapı eşiğinde bekleyecek bir oyuncu ile bu noktadan gelecek saldırıları kesmek, püskürtmek için kapının hemen yanında patlayacak bir ‘pop flash’ (görüş alanına girer girmez patlayan flaş’lar) ile flaş için arkasını dönenleri sırtından vurabilirsiniz. Arkalarını dönmedilerse de kör olarak üzerine koşuyorlar demektir. Her iki durumda da vurulması kolay hedefler olurlar.

Dikkat Edin!

Evde saklanmak istiyorsanız sessiz olmanız gerekir. Sizi dışarı çıkmaya zorlayacak molotoflara karşı hazırlıklı olmalısınız. Haritada dolanırken dikkatli olun, A tarafındaki CT erkenden ölürse, A’ya dönmek için yeterli vaktiniz olmayabilir, olsa bile Teröristler fikir değiştirip B gidebilirler ve dizilişiniz bozukken savunmak durumunda kalırsınız.

Toparlamak gerekirse, tasarımı, savunma noktaları ve taktikleriyle, Cobblestone, Teröristler bir bölgeye saldırmadan önce bütün takımı canlı görmek istediğimiz bir yer.


 

Diğer CS:GO Rehberlerimiz:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here