Zaman hızla akıp gidiyor. Daha Hearthstone beta testine başladığımız gün sanki dün gibi… 2015 yılı Hearthstone için bir çok yeniliği ve geliştirmeyi de beraberinde getirdi. Heartpwn, geçtiğimiz sene boyunca bu oyuna damgasını vuran olayları derlemiş. Dolu dolu geçen bir Hearthstone senesinin ardından bakalım bir sene boyunca neler yaşamışız…

29 Ocak 2015:


Temmuz 2014 yılında yayınlanan Curse of Naxxramas macerasının en baş ağrıtan kartlarından biri olan Undertaker nerf yedi. Undertaker kendinden sonra oynanan her deathrattle‘a sahip kart için +1/+1 özellik kazanmakta ve early game‘de rakiplerine inanılmaz bir üstünlük sağlamaktaydı. Öyle ki eğer rakip mulligan’da early game removal elinde bulunduramazsa 3.turn’de bir yeti’ye dönüşen bu kart bir çok oyuncunun early concede çekmesine neden oluyordu. Bu nerf ile birlikte Undertaker kartının özelliği sadece Attack’ı +1 arttırma olarak değiştirildi.

Blizzard nerf ile ilgili yaptığı açıklamada hala deathrattle temasına sahip destelerde bu kartın hala güçlü olduğunu belirtse de o günden sonra metada bu kartı pek gören olmadı.

7737

5 Şubat 2015:


Blizzard Hearthstone kayıtlı kullanıcı sayısını 25 Milyon olarak açıkladı. 2014 yılı Eylül ayında açıklanan 20 Milyon kayıtlı kullanıcı sayısına oranla 5 milyonluk bir artış göstermiş oldu.

25 Şubat 2015:


Blizzard yayınladığı bir patch ile birlikte oyunu seyirci modunda izleme üzerine bir takım yenilikler getirdi. Artık maçlar bittikten sonra otomatik olarak oyundan atmayıp maçın izlendiği arkadaşın yeni oyuna bağlanana kadar seyirci modundan çıkmayacak ve 30 dakika boşta (idle) kalınsa bile izleme modu kaldığı yerden devam edecekti.

2 Nisan 2015:


Blackrock Mountain macerası başladı. Toplamda oyuna oynanabilir 31 yeni kartın dahil edildiği bu macerada oyuncular Ragnaros ve Nefarian‘a karşı hünerlerini sergilediler. 5 kanata yayılmış olan macerada yoğunlukla dragon/kontrol ağırlıklı bir oyun teması sunuldu.

Bu macera ile birlikte metayı şekillendiren desteler de hayatımıza girmeye başladı. Bu destelerden en önemlileri ve neredeyse bütün bir yazı domine eden deckler, Dragon Priest, Grim Patron Warrior ve Flamewaker’lı Tempo Mage’ler oldu.

Meta’ya damgasını vuran bu maceranın en önemli kartları da şunlardı.

14435 14445 14454 14443