14 Nisan 2015:


Hearthstone Andorid tablet ve ipad‘lerden sonra telefonlarda da oynanmaya başladı. Desktop ve tablet arayüzünden daha farklı bir arayüze sahip olan mobil arayüzü kullanıcıların beğenisini toplarken neden bu kadar geç çıktığı hakkında çıkan soru işaretlerini de ortadan kaldırmış oldu.

5 Mayıs 2015: 


Blizzard Hearthstone kayıtlı kullanıcı sayısının 30 Milyonun üzerine çıktığını duyurdu. Hiç şüphe yok ki oyunun mobil platformda da oynanabilir olması bu kullanıcı sayısının artışında büyük bir rol oynadı.

15 Haziran 2015:


Blizzard tarafından oyuna yeni kahramanlar eklendi. Magni Bronzebeard (Warrior) , Alleria Windrunner (Hunter) ve  Medivh (Mage) her biri 10$’dan satışa sunuldu. Tamamen kozmetik bir getirisi olan ve gameplay’de herhangi bir etkisi olmayan alternatif kahramanlar kullanıcıların büyük beğenisini topladı. Blizzcon 2015’te yapılan açıklama ile birlikte yeni yılda yeni alternatif kahramanların da yolda olduğu belirtildi.

17 Haziran 2015:


Oyuna yeni bir mod eklendi: Tavern Brawl. İlk tavern brawl ise 17 Haziran’da yayınlanan Showdown at Blackrock Mountain oldu. Launch event olarak adlandırdıkları ilk tavern brawl galibiyetinde pack verme sürprizi oyuncuları çok memnun ettiği için hala günümüze kadar devam etti. (Bir çok oyuncu için Winter Festival‘de verilen card back hayal kırıklığı dışında. 🙂 )

24 Ağustos 2015:


The Grand Tournament genişleme paketi yayınlandı. Toplamda 132 yeni kartın yanında Inspire (hero power kullanıldığında tetiklenen özellik) ve Joust (her iki deckten kart çekip mana costu yüksek olanın kazanması) mekanikleri oyuna dahil oldu.

Büyük bir expansion olmasına rağmen bu expansion geldikten sonra metaya kendini kabul ettiren en önemli deck Secret Paladin decki oldu. Ayrıca TGT ile gelen paladin kartlarının diğer class kartlarına nazaran daha güçlü olması Arena’da Paladinlerin bu expansion sonrası parlamalarına da sebebiyet verdi.

Bu expansion’a ait metada kendine yer bulan en önemli kartlar şunlardı.

22362 22370 22394 22264 22337

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz