Leauge of Legends oyuncuları için Teemo nasıl bir karakter ise, Nova karakteri de Heroes of the Storm için aynı etkiyi göstermekteydi. Herkes ondan nefret eder, fakat kullanmaya başlayınca da oldukça keyifli olduğuna karar verir. Düşmanları hızlı bir şekilde öldürebilir ve şüphe götürmez bir şekilde, galibiyetin mimarı olarak oyunu tamamlayabilirsiniz. Arada bazı kötü oyunlar da çıkabilir ve sürekli ölebilirsiniz fakat bu önemli değil, o oyunlar genellikle unutulur.

Oynaması eğlenceli fakat karşı takımda olması kötü olan kahramanlar listesinde hem yeni oyuncular hem de tecrübeli oyuncular tarafından 1. sıraya getirilmiştir. Organize olmamış bir takımın onu durdurması oldukça zordur. Yine başka bir sinir bozucu kahraman olan Murky bile oyuncuları bu kadar kızdırmamaktadır.

Yeni Güncelleme Nova’yı Vurdu

HotS oyuncularının tanıyıp sevdiği (nefret ettiği) Nova artık aramızda değil. Yüksek hasar kabiliyeti ciddi anlamda düşürülmüş durumda. Düşmanlara neredeyse tek atmanızı sağlayan Nova gitmiş olsa da, hala ölümcül olabilecek yeteneklere sahip. Fakat yeni Nova ile birlikte bambaşka bir kahramanı kontrol ediyorsunuz. Şubat ayı içerisinde gelecek olan güncellemenin ardından hayatta kalabilmek istiyorsanız, bu yazı oldukça faydalı olabilir.

Nova’nın talent ağacında bir çok değişikliğe gidildi, fakat en önemli değişiklikler şunlar:

  • Gathering Power kaldırıldı
  • Bolt of the Storm kaldırıldı
  • Double Fake kaldırıldı
  • Ambush Snipe kaldırıldı

Bu dört talent, neredeyse tüm oyunculara göre, Nova’nın sahip olduğu en iyi seçeneklerdi. Lethal Decoy ile birlikte kullanıldığında sağlam bir DPS artışı sağlayan Double Fake ve büyük bir hasar artışı veren Ambush artık yok. Pinning Shot ve Precision Strike yeteneklerini güçlendiren Gathering Power’ın kaldırılması ile birlikte Nova büyük bir hasar kaybına uğruyor.

dijital sporlar - nova

Bunların yanı sıra, Snipe yeteneğinin hasar verme artışında da değişiklik var. Snipe yeteneği eskiden 335 (seviye başına +%4 artış) hasar verirken, bundan böyle 268 (seviye başına +%4 artış) hasar verme özelliğine sahip olacak.

Biraz acımasız bir nerf olmuş değil mi? Snipe yeteneğinin artık 2 saniye daha çabuk hazır olması, dünya çapındaki Nova oyuncularının isyan bayrağı çekmesini engellemeyecektir.