Türkiye Overwatch Şampiyonası’nda grup aşamasının bitmesiyle beraber gruplardaki durumlar ve yükselen takımlar şöyle:

A Grubu

A Grubunda namağlup Team ZıpZıp ile Phoenix e-Sports takımları bir üst aşamaya çıkan takımlar oldu. GL HF’nin turnuvadan çekilmesiyle bu iki takımın çıkacağı kesinleşmiş olsa da, grubun birincisinin belirlendiği 11 Temmuz’daki maçta Team ZıpZıp, Phoneix e-Sports’u ilk maçlara göre 2-0 gibi kolay bir skorla yenerek birinciliği elde etti.

B Grubu

B Grubunda Seriously Pilavlı gruptan birinci çıkmayı garantiledi. Grubun ikincisi ise Smoking Bears ile Dark Claw arasında oynanan maçta belirlendi. Smoking Bears, Dark Claw takımının hazır olmaması sebebiyle hükmen galip gelerek gruptan çıktı.

C Grubu

Turnuva favorilerinden Royal Bandits’in 12 puanla birinci bitirdiği C Grubu’nda, grup ikincisi ANT e-Sports ve Frag Squad arasında oynanan son maçta belli oldu. Frag Squad, ANT e-Sports’u 2-0 yenerek Royal Bandits ile beraber gruptan çıktı.

D Grubu

Overgaiz’in 12 puanla liderliği aldığı D grubunda son maç Beacon of Heaven ile West Nation arasında gerçekleşti. İki ekibin gruptan çıkma mücadelesi verdiği maçta kazanan taraf Beacon of Heaven’in maça gelmemesi ile West Nation oldu.

E Grubu

Potato Aim Gaming’in birinci bitirdiği E grubunda, Crimson Hawks ve Sixth Sense arasında ikincilik maçı oynandı. Sixth Sense’in Crimson Hawks’ı 2-0 ile yendiği maçta Sixth Sense finallere giderken, Crimson Hawks ise turnuvadan elendi.

F Grubu

Armina Game Center ve ZhieZhie’nin gruptan çıktığı F grubunda, Armina Game Center 12 puanla lider konumunda, ZhieZhie ise 6 puanla ikinci konumunda grup aşamasını sonlandırdı. 5FPS ise galibiyet alamayarak turnuvaya veda etti.

G Grubu

Nevresim takımının çekilmesiyle beraber Hallediciler ve Anarşalılar’ın G grubundan çıkacağı kesinleşmişti. Birincinin belirlendiği maçta ise Hallediciler, Anarşalılar’ı 2-0 yenerek gruptan lider çıkmış oldu.

H Grubu

Random’un birinci, BAU’nun son maçını da kazanmasıyla ikinci olarak gruptan çıkmayı garantilediği H grubunda son maç Random ile Gelsenize Gaming arasında oynandı. Grup sonucuna etki etmeyen maçı Random’un 2-0 kazanmasıyla H grubunun maçları tamamlanmış oldu.

Bir Üst Tura Çıkan 16 Takımla İlgili Röportajlarımıza Buradan Ulaşabilirsiniz:

Şampiyonanın Ödülleri İle İlgili Bilgiye İse Aşağıdan Ulaşabilirsiniz:

Türkiye Overwatch Şampiyonası | Şampiyona Ödüllerini Tanıyalım

http://overwatchsampiyonasi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz