Konumuz hakkında Daily Dot’a makale yazmış olan CML kod adlı yazara kulak verebiliriz. 2010’dan 2011’in erken zamanlarına kadar profesyonel poker oyuncusu olarak geçimini sağlayan CML, makalesinde durumu özetliyor. İnsanlara pokerden para kazandığını söylediği zaman iki cevapla karşılaşıyormuş genelde. Bir kısım bu durumunun fiyakalı olduğunu söylerken, bir diğer kısım da kazandığının yanında ne kadar kaybettiğini sorguluyormuş.

Kayıpları sorgulayanların bir noktayı anlamadığını ya da anlamak istemediğini belirten CML, yeterli büyüklükte bir istatistik tutulursa “online” pokerin hayat sürdürmek için yeterli kazancı sağlayabileceğini belirtiyor. Güçlü oyuncuların bunu “istikrarlı” bir şekilde yapabildiğini, ve bu web sitelerinin de çalıştıkları sürece çok az sorunla direkt nakit olarak ödemeleri gerçekleştirdiğini söyleyen CML, online pokerin gerçek bir işkolu olduğunu, oyunculara gerçek bir kazanç kapısı yarattığını ve websitelerine turnuva ve üyelik bedellerinden yılda milyarlar kazandırdığını aktarıyor.

Poker, 2003 yılından sonra hızlı bir yükselişe geçti. “The World Series of Poker” dünya poker şampiyonası turu çok fazla kayıt almaya başladı, televizyonda poker şovları fazlalığı yaşanıyordu, ve bu pazarın yan kolları yayıncılara, anlatıcılara, yöneticilere, koçlara ve bir sürü insana gerçek kazanç sağlamaya başlamıştı. Poker bu yüzden eSpor gibi önemli bir pazarın model olarak öncüsü gibi görülebilir. Özellikle de bu modele çok popüler bir FPS oyunu olan Counter Strike:Global Offensive örnek verilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz